Երևանում ապամոնտաժելու են չգրանցված վճարային տերմինալները
Երևանում նախատեսվում է ապամոնտաժել չգրանցված սուրճի վաճառքի ավտոմատները և վճարային տերմինալները։ Այս մասին աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ հայտնել է մայրաքաղաքի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը՝ նշելով, որ գրանցված սարքերն ամեն ամիս վճարում են քաղաքային տուրք, մինչդեռ չգրանցվածները՝ ոչ։
Քաղաքապետարանի տվյալներով՝ քաղաքում մնում է 1043 չգրանցված սուրճի ավտոմատ։ Քաղաքապետը հանձնարարել է պարզել, թե դրանցից որքանն է հնարավոր տեղափոխել իրավական դաշտ։ Նա ընդգծել է, որ այն սարքավորումները, որոնց սեփականատերերը կհրաժարվեն այն ձևակերպել սահմանված կարգով, կապամոնտաժվեն։
Ավինյանը նշել է, որ աշխատանքի նպատակն է ապահովել կանոնների պահպանումը և թափանցիկ պայմաններ ստեղծել առևտրային և վճարային սարքեր օգտագործող ձեռներեցների համար։

В Ереване демонтируют незарегистрированные платежные терминалы
В Ереване планируется демонтировать незарегистрированные автоматы по продаже кофе и платежные терминалы. Об этом сообщил мэр столицы Тигран Авинян на рабочем совещании, отметив, что зарегистрированные устройства ежемесячно уплачивают городской сбор, тогда как незарегистрированные этого не делают.
По данным мэрии, в городе остаются 1043 незарегистрированных кофе-автомата. Градоначальник поручил определить, какое количество из них возможно перевести в правовое поле. Он подчеркнул, что оборудование, владельцы которого откажутся оформить его в установленном порядке, будет демонтировано.
Авинян отметил, что цель работы — обеспечить соблюдение правил и создать прозрачные условия для предпринимателей, использующих торговые и платежные устройства.