Nvidia-ի թոփ-մենեջերը միացել է TUMO-ի խորհրդին
Աշխարհի ամենաթանկ ընկերության փոխնախագահը կամրապնդի Հայաստանում գլխավոր գրասենյակ ունեցող կենտրոնների միջազգային ցանցի զարգացումը
Nvidia-ի փոխնախագահ Ռև Լեբարեդյանը միացել էTUMO կրթական հարթակի տնօրենների խորհրդին: Մինչ այդ նա 7 տարի աշխատել է նախագծի խորհրդատվական խորհրդում, իսկ այժմ որոշել է խորացնել իր մասնակցությունը դրա զարգացմանը: Նշանակումը կապված է TUMO-ի լայնածավալ ընդլայնման և ուսուցման մեջ արհեստական ինտելեկտի տեխնոլոգիաների ավելի ակտիվ ներդրման պլանների հետ:
Նոր դերում Լեբարեդյանը կզբաղվի կրթական բովանդակության և ծրագրային ապահովման մեջ AI-ի ինտեգրմամբ, ինչպես նաև կօգնի TUMO-ին մշակել աճի ռազմավարություն: Nvidia-ի համար, որի կապիտալիզացիան հասել է 5 տրիլիոն դոլարի, թոփ-մենեջերի մասնակցությունը նման նախագծին ընդգծում է ընկերության հետաքրքրությունը մասնագետների նոր սերնդի ձևավորման հարցում, որոնք ունակ են աշխատել տեխնոլոգիաների և ստեղծագործականության խաչմերուկում:
Ինքը՝ Լեբարեդյանը, ընդգծում է TUMO ձևաչափի եզակիությունը: Նրա խոսքով, "TUMO-ի նման բան աշխարհում չկա". հարթակը երիտասարդներին նախապատրաստում է նոր աշխարհում ապրելուն, որտեղ կարելի է տեխնոլոգիաներ ստեղծել և ստեղծագործել ոչ թե գոյատևելու համար, այլ հաճույքով, անելով այն, ինչ իսկապես դուր է գալիս, և դրանով իսկ օգուտ բերել հասարակությանը:
Ռև Լեբարեդյանը NVIDIA-ի բարձրաստիճան ղեկավար է, Omniverse-ի և մոդելավորման տեխնոլոգիաների գծով փոխնախագահ, ով առանցքային դեր է խաղում արհեստական ինտելեկտի (AI) և վիրտուալ աշխարհի տեխնոլոգիաների զարգացման գործում, ինչպես նաև ակտիվորեն մասնակցում է Հայաստանում կրթական նախաձեռնություններին, հատկապես TUMO կենտրոնում: Նա միացել է TUMO կրթական կենտրոնի տնօրենների խորհրդին՝ նպաստելու գլոբալ ընդլայնմանը և AI-ի ինտեգրմանը ուսումնական ծրագրերում:

Топ-менеджер Nvidia вошёл в совет TUMO
Вице-президент самой дорогой компании мира усилит развитие международной сети центров со штаб-квартирой в Армении
Вице-президент Nvidia Рев Лебаредян вошёл в Совет директоров образовательной платформы TUMO. До этого он 7 лет работал в консультативном совете проекта, а теперь решил углубить участие в его развитии. Назначение связано с планами масштабного расширения TUMO и более активного внедрения технологий искусственного интеллекта в обучение.
В новой роли Лебаредян будет курировать интеграцию ИИ в образовательный контент и программное обеспечение, а также помогать TUMO выстраивать стратегию роста. Для Nvidia, чья капитализация достигла $5 трлн, участие топ-менеджера в подобном проекте подчёркивает интерес компании к формированию нового поколения специалистов, способных работать на стыке технологий и творчества.
Сам Лебаредян подчёркивает уникальность формата TUMO. По его словам, «ничего подобного TUMO в мире не существует»: платформа готовит молодёжь к жизни в новом мире, где можно создавать технологии и заниматься творчеством не ради выживания, а с удовольствием, делая то, что действительно нравится, и принося через это пользу обществу.
Рев Лебаредян — это высокопоставленный руководитель в компании NVIDIA, вице-президент по технологиям Omniverse и моделированию, который играет ключевую роль в развитии технологий искусственного интеллекта (ИИ) и виртуального мира, а также активно участвует в образовательных инициативах в Армении, особенно в центре TUMO. Он присоединился к совету директоров образовательного центра TUMO, чтобы способствовать глобальному расширению и интеграции ИИ в учебные программы.