Nvidia-ի թոփ-մենեջերը միացել է TUMO-ի խորհրդին
Աշխարհի ամենաթանկ ընկերության փոխնախագահը կամրապնդի Հայաստանում գլխավոր գրասենյակ ունեցող կենտրոնների միջազգային ցանցի զարգացումը
Nvidia-ի փոխնախագահ Ռև Լեբարեդյանը միացել էTUMO կրթական հարթակի տնօրենների խորհրդին: Մինչ այդ նա 7 տարի աշխատել է նախագծի խորհրդատվական խորհրդում, իսկ այժմ որոշել է խորացնել իր մասնակցությունը դրա զարգացմանը: Նշանակումը կապված է TUMO-ի լայնածավալ ընդլայնման և ուսուցման մեջ արհեստական ինտելեկտի տեխնոլոգիաների ավելի ակտիվ ներդրման պլանների հետ:
Նոր դերում Լեբարեդյանը կզբաղվի կրթական բովանդակության և ծրագրային ապահովման մեջ AI-ի ինտեգրմամբ, ինչպես նաև կօգնի TUMO-ին մշակել աճի ռազմավարություն: Nvidia-ի համար, որի կապիտալիզացիան հասել է 5 տրիլիոն դոլարի, թոփ-մենեջերի մասնակցությունը նման նախագծին ընդգծում է ընկերության հետաքրքրությունը մասնագետների նոր սերնդի ձևավորման հարցում, որոնք ունակ են աշխատել տեխնոլոգիաների և ստեղծագործականության խաչմերուկում:
Ինքը՝ Լեբարեդյանը, ընդգծում է TUMO ձևաչափի եզակիությունը: Նրա խոսքով, "TUMO-ի նման բան աշխարհում չկա". հարթակը երիտասարդներին նախապատրաստում է նոր աշխարհում ապրելուն, որտեղ կարելի է տեխնոլոգիաներ ստեղծել և ստեղծագործել ոչ թե գոյատևելու համար, այլ հաճույքով, անելով այն, ինչ իսկապես դուր է գալիս, և դրանով իսկ օգուտ բերել հասարակությանը:
Ռև Լեբարեդյանը NVIDIA-ի բարձրաստիճան ղեկավար է, Omniverse-ի և մոդելավորման տեխնոլոգիաների գծով փոխնախագահ, ով առանցքային դեր է խաղում արհեստական ինտելեկտի (AI) և վիրտուալ աշխարհի տեխնոլոգիաների զարգացման գործում, ինչպես նաև ակտիվորեն մասնակցում է Հայաստանում կրթական նախաձեռնություններին, հատկապես TUMO կենտրոնում: Նա միացել է TUMO կրթական կենտրոնի տնօրենների խորհրդին՝ նպաստելու գլոբալ ընդլայնմանը և AI-ի ինտեգրմանը ուսումնական ծրագրերում:

Nvidia Executive Joins TUMO Board
The Vice President of the world's most valuable company will enhance the development of the international network of centers headquartered in Armenia
Nvidia Vice President Rev Lebaredian has joined the Board of Directors of the educational platform TUMO. Prior to this, he worked on the project's advisory board for 7 years, and now he has decided to deepen his involvement in its development. The appointment is related to plans for a large-scale expansion of TUMO and a more active introduction of artificial intelligence technologies into education.
In his new role, Lebaredian will oversee the integration of AI into educational content and software, as well as help TUMO build a growth strategy. For Nvidia, whose capitalization has reached $5 trillion, the participation of a top manager in such a project underscores the company's interest in forming a new generation of specialists capable of working at the intersection of technology and creativity.
Lebaredian himself emphasizes the uniqueness of the TUMO format. According to him, "nothing like TUMO exists in the world": the platform prepares young people for life in a new world where they can create technologies and engage in creativity not for survival, but with pleasure, doing what they really like and thereby benefiting society.
Rev Lebaredian is a high-ranking executive at NVIDIA, Vice President of Omniverse and Simulation Technology, who plays a key role in the development of artificial intelligence (AI) and virtual world technologies, and is also actively involved in educational initiatives in Armenia, especially at the TUMO center. He joined the board of directors of the TUMO educational center to promote global expansion and the integration of AI into curricula.