Ամերիաբանկն ամփոփել է "Իմ Ամերիան, իմ Հայաստանը" արշավի արդյունքները
Ամերիաբանկը պատմել է կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության "Իմ Ամերիան, իմ Հայաստանը" արշավի շրջանակներում իրականացված նախագծերի մասին։ Նախաձեռնությունը մեկնարկել է անցյալ տարի և տասնյակ հազարավոր մարդկանց համախմբել բանկի սոցիալական ծրագրերում ներդրումների առաջնահերթ ուղղությունների ընտրության շուրջ։
Արշավի շրջանակներում հանրային քվեարկության էին դրվել 8 ուղղություններ՝ կրթությունից և մանկական առողջությունից մինչև ՏՏ, գիտություն, սպորտ և մշակույթ։ Հարցմանը մասնակցել է ավելի քան 55 000 մարդ, և ձայների քանակով առաջատար են դարձել մանկական առողջությունը՝ 54,9% արդյունքով, և կրթությունը՝ 19,5%։ Հենց այս ոլորտներին է որոշվել ուղղել Ամերիաբանկի 2025 թվականի ԿՍՊ և բարեգործության բյուջեից 100 միլիոն դրամ։
Ներկայացված ավելի քան 80 հայտերից ընտրվել է 15 նախագիծ։ Դրանք նախատեսում են աջակցություն քրոնիկ հիվանդություններով և զարգացման առանձնահատկություններով երեխաներին, դպրոցների կահավորում "խելացի" էկրաններով, մասնագիտացված մանկական շտապօգնության մեքենայի գնում, ինչպես նաև կիբերանվտանգության, արհեստական ինտելեկտի և մշակութային զարգացման վերաբերյալ ուսուցողական ծրագրերի անցկացում։

Америабанк подвёл итоги кампании «Моя Америя, моя Армения»
Америабанк рассказал о проектах, реализованных в рамках кампании корпоративной социальной ответственности «Моя Америя, моя Армения». Инициатива была запущена в прошлом году и объединила десятки тысяч людей вокруг выбора приоритетных направлений для инвестиций в социальные программы банка.
В рамках кампании на общественное голосование вынесли 8 направлений — от образования и детского здоровья до ИТ, науки, спорта и культуры. В опросе приняли участие более 55 000 человек, а лидерами по числу голосов стали детское здоровье с результатом 54,9% и образование — 19,5%. Именно на эти сферы было решено направить 100 млн драмов из бюджета КСО и благотворительности Америабанка на 2025 год.
Из более чем 80 поданных заявок были отобраны 15 проектов. Они предусматривают поддержку детей с хроническими заболеваниями и особенностями развития, оснащение школ «умными» экранами, закупку специализированной детской машины скорой помощи, а также проведение обучающих программ по кибербезопасности, искусственному интеллекту и культурному развитию.