Yandex Go սերվիսը Հայաստանում գործարկել է "Հայաստանի կենդանիների բարեկամը" նախագիծը, որը թույլ է տալիս օգնել վայրի բնությանը՝ պարզապես մթերքներ պատվիրելով։ Carrefour-ում հավելվածի միջոցով պատվերներ կատարելիս օգտատերերը ոչ միայն ստանում են հատուկ կպչուն պիտակներ, այլև մասնակցում են բարեգործական ծրագրին. 5000 դրամից ավելի յուրաքանչյուր պատվերի դեպքում սերվիսը 300 դրամ է փոխանցում FPWC Վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամին։
Նախագիծն իրականացվում է խաղային ձևաչափով։ 5000 դրամից սկսած պատվերի դեպքում գնորդը ստանում է կենդանիներից մեկի պատկերով կպչուն պիտակ և քարտ՝ նրա բնակության միջավայրի և սննդի մասին համառոտ տեղեկատվությամբ։ 10000 դրամից սկսած պատվերի դեպքում լրացուցիչ տրվում է Հայաստանի քարտեզ, որի վրա կարելի է փակցնել հավաքված կենդանիներին։ Քարտեզի վրա 5 տարբեր տեսակ հավաքելով՝ մասնակիցը կարող է ստանալ "Հայաստանի կենդանիների բարեկամը" հատուկ կրծքանշանը. դրա համար անհրաժեշտ է լրացված քարտեզը ցույց տալ Carrefour-ում՝ Yerevan Mall-ում։
Ընդհանուր առմամբ, հավաքածուում ներկայացված է կենդանիների 10 տեսակ, այդ թվում՝ այծյամ, վարազ, Սևանի իշխան, ջրասամույր և կզաքիս, ինչպես նաև հազվագյուտ և անհետացող տեսակներ՝ կովկասյան ընձառյուծ, հայկական մուֆլոն և մորուքավոր անգղ։ Հավաքված բոլոր միջոցները կուղղվեն գորշ արջերի և այլ վայրի կենդանիների կերակրմանը, ինչպես նաև գերությունից փրկված և FPWC-ի հոգածության տակ գտնվող կենդանիների խնամքին, բուժմանը և վերականգնմանը։

Сервис Yandex Go запустил в Армении проект «Друг животных Армении», который позволяет помогать дикой природе, просто заказывая продукты. При оформлении заказов в Carrefour через приложение пользователи не только получают специальные наклейки, но и участвуют в благотворительной программе: с каждого заказа на сумму более 5 000 драм сервис перечисляет 300 драм в Фонд сохранения дикой природы и культурных ценностей FPWC.
Проект выполнен в игровом формате. За заказ от 5 000 драм покупатель получает наклейку с изображением одного из животных и карточку с краткой информацией о его среде обитания и питании. При заказе от 10 000 драм дополнительно выдается карта Армении, на которую можно наклеивать собранных животных. Собрав на карте 5 разных видов, участник может получить специальный значок «Друг животных Армении» — для этого нужно показать заполненную карту в Carrefour в Yerevan Mall.
Всего в коллекции представлены 10 видов животных, включая косулю, кабана, севанскую форель, выдру и ласку, а также редкие и исчезающие виды — кавказского леопарда, армянского муфлона и бородача. Все собранные средства будут направлены на подкормку бурых медведей и других диких животных, а также на уход, лечение и реабилитацию животных, спасённых из неволи и находящихся под опекой FPWC.