Հայաստանի ողջ տարածքում էլեկտրաէներգիայի մատակարարումից անջատված ոչ մի բնակավայր չկա։ Ինչպես հայտնել են "Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր" ընկերությունում, նույնիսկ Շիրակի մարզում -37°C ծայրահեղ ցածր ջերմաստիճանների դեպքում էներգետիկները կարողացել են ապահովել էլեկտրաէներգիայի կայուն մատակարարումը ամբողջ հանրապետությունում։
Աշխատանքները տարվել են շուրջօրյա ռեժիմով. մասնագետները վերացրել են Կամո գյուղի ԼՏԵ 4035 տրանսֆորմատորային ենթակայանի վթարի հետևանքները, ինչպես նաև վերականգնել են Գեղարքունիքի մարզի Երանոս և Մարտունի գյուղերի էլեկտրամատակարարումը։ Բոլոր ուղղությունները միացված են ամբողջությամբ, և էներգիայի մատակարարման հետ կապված խափանումներ այլևս չկան։
Ընկերությունը ընդգծել է, որ աշխատակիցների մասնագիտականությունը և օպերատիվությունը թույլ են տվել առանց հապաղման հաղթահարել եղանակային անբարենպաստ պայմանների հետևանքները։ Հանրապետության բնակիչներին խորհուրդ է տրվում հետևել պաշտոնական հաղորդագրություններին, բայց ընդհանուր առմամբ էլեկտրաէներգիայի մատակարարման հետ կապված մտահոգություններ այլևս չկան։

На всей территории Армении нет ни одного населённого пункта без электроснабжения. Как сообщили в компании «Электрические сети Армении», даже при экстремально низких температурах до -37°C в Ширакской области энергетики сумели обеспечить стабильную подачу электричества по всей республике.
Работы велись круглосуточно: специалисты устранили последствия аварий на трансформаторной подстанции ЛТЕ 4035 в селе Камо, а также восстановили электроснабжение в селах Еранос и Мартуни Гегаркуникской области. Все направления подключены полностью, и перебоев в подаче энергии больше нет.
Компания подчеркнула, что профессионализм и оперативность сотрудников позволили справиться с последствиями непогоды без задержек. Жителям республики советуют следить за официальными сообщениями, но в целом тревог за электроснабжение больше нет.