Հայաստանի ողջ տարածքում էլեկտրաէներգիայի մատակարարումից անջատված ոչ մի բնակավայր չկա։ Ինչպես հայտնել են "Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր" ընկերությունում, նույնիսկ Շիրակի մարզում -37°C ծայրահեղ ցածր ջերմաստիճանների դեպքում էներգետիկները կարողացել են ապահովել էլեկտրաէներգիայի կայուն մատակարարումը ամբողջ հանրապետությունում։
Աշխատանքները տարվել են շուրջօրյա ռեժիմով. մասնագետները վերացրել են Կամո գյուղի ԼՏԵ 4035 տրանսֆորմատորային ենթակայանի վթարի հետևանքները, ինչպես նաև վերականգնել են Գեղարքունիքի մարզի Երանոս և Մարտունի գյուղերի էլեկտրամատակարարումը։ Բոլոր ուղղությունները միացված են ամբողջությամբ, և էներգիայի մատակարարման հետ կապված խափանումներ այլևս չկան։
Ընկերությունը ընդգծել է, որ աշխատակիցների մասնագիտականությունը և օպերատիվությունը թույլ են տվել առանց հապաղման հաղթահարել եղանակային անբարենպաստ պայմանների հետևանքները։ Հանրապետության բնակիչներին խորհուրդ է տրվում հետևել պաշտոնական հաղորդագրություններին, բայց ընդհանուր առմամբ էլեկտրաէներգիայի մատակարարման հետ կապված մտահոգություններ այլևս չկան։

There are no settlements without electricity throughout Armenia. According to the "Electric Networks of Armenia" company, even at extremely low temperatures down to -37°C in the Shirak region, energy workers managed to ensure a stable power supply throughout the republic.
Work was carried out around the clock: specialists eliminated the consequences of accidents at the LTE 4035 transformer substation in the village of Kamo, and also restored power supply in the villages of Yeranos and Martuni in the Gegharkunik region. All directions are fully connected, and there are no more power outages.
The company emphasized that the professionalism and efficiency of employees made it possible to cope with the consequences of bad weather without delays. Residents of the republic are advised to follow official messages, but in general, there are no more concerns about the power supply.