Հայաստանում կապի ոլորտի հասույթը 2025 թվականի 11 ամիսների արդյունքներով աճել է 2,3%-ով և կազմել 155,8 միլիարդ դրամ։ Այս մասին հայտնել է հանրապետության վիճակագրական կոմիտեն։ Խոսքը վերաբերում է հեռահաղորդակցության գործունեությունից, ինչպես նաև հեռուստատեսային և ռադիոհաղորդումների ստեղծումից և հեռարձակումից ստացված համախառն եկամուտներին:
2025 թվականի նոյեմբերին ոլորտի եկամուտները կազմել են 14,47 միլիարդ դրամ։ Տարեկան կտրվածքով ցուցանիշն աճել է 2,4%-ով, սակայն հոկտեմբերի համեմատ փոքր անկում է գրանցվել՝ 0,8%-ով։ Այնուամենայնիվ, տարվա ընդհանուր միտումը դեռևս դրական է:
Աճի հիմնական շարժիչ ուժը հեռահաղորդակցությունն է. հունվար-նոյեմբեր ամիսներին դրանց հասույթը կազմել է 145,1 միլիարդ դրամ, ինչը 2,8%-ով ավելի է, քան մեկ տարի առաջ։ Միևնույն ժամանակ, հեռուստահաղորդումների հատվածը կրճատվել է 4,3%-ով՝ մինչև 9,1 միլիարդ դրամ, իսկ ռադիոհաղորդման եկամուտները նվազել են 2%-ով՝ կազմելով 1,64 միլիարդ դրամ:

Revenue in the communication sector in Armenia increased by 2.3% in the 11 months of 2025, reaching 155.8 billion drams. These data were published by the Statistical Committee of the Republic. It refers to the total income from telecommunications activities, as well as the creation and broadcasting of television and radio programs.
In November 2025, the industry's revenue amounted to 14.47 billion drams. In annual terms, the indicator increased by 2.4%, but compared to October, a slight decrease was recorded — by 0.8%. Nevertheless, the overall trend for the year remains positive.
The main driver of growth remains telecommunications: in January–November, their revenue reached 145.1 billion drams, which is 2.8% more than a year earlier. At the same time, the TV segment decreased by 4.3% — to 9.1 billion drams, and revenue from radio broadcasting decreased by 2%, amounting to 1.64 billion drams.