Հայաստանում կապի ոլորտի հասույթը 2025 թվականի 11 ամիսների արդյունքներով աճել է 2,3%-ով և կազմել 155,8 միլիարդ դրամ։ Այս մասին հայտնել է հանրապետության վիճակագրական կոմիտեն։ Խոսքը վերաբերում է հեռահաղորդակցության գործունեությունից, ինչպես նաև հեռուստատեսային և ռադիոհաղորդումների ստեղծումից և հեռարձակումից ստացված համախառն եկամուտներին:
2025 թվականի նոյեմբերին ոլորտի եկամուտները կազմել են 14,47 միլիարդ դրամ։ Տարեկան կտրվածքով ցուցանիշն աճել է 2,4%-ով, սակայն հոկտեմբերի համեմատ փոքր անկում է գրանցվել՝ 0,8%-ով։ Այնուամենայնիվ, տարվա ընդհանուր միտումը դեռևս դրական է:
Աճի հիմնական շարժիչ ուժը հեռահաղորդակցությունն է. հունվար-նոյեմբեր ամիսներին դրանց հասույթը կազմել է 145,1 միլիարդ դրամ, ինչը 2,8%-ով ավելի է, քան մեկ տարի առաջ։ Միևնույն ժամանակ, հեռուստահաղորդումների հատվածը կրճատվել է 4,3%-ով՝ մինչև 9,1 միլիարդ դրամ, իսկ ռադիոհաղորդման եկամուտները նվազել են 2%-ով՝ կազմելով 1,64 միլիարդ դրամ:

Выручка в сфере связи в Армении по итогам 11 месяцев 2025 года выросла на 2,3% и достигла 155,8 млрд драмов. Такие данные опубликовал Статистический комитет республики. Речь идёт о совокупных доходах от телекоммуникационной деятельности, а также создания и трансляции теле- и радиопередач.
В ноябре 2025 года доходы отрасли составили 14,47 млрд драмов. В годовом выражении показатель увеличился на 2,4%, однако по сравнению с октябрём зафиксировано небольшое снижение — на 0,8%. Тем не менее общий тренд за год остаётся положительным.
Основным драйвером роста остаются телекоммуникации: за январь–ноябрь их выручка достигла 145,1 млрд драмов, что на 2,8% больше, чем годом ранее. В то же время сегмент телепередач сократился на 4,3% — до 9,1 млрд драмов, а доходы от радиовещания снизились на 2%, составив 1,64 млрд драмов.