Ucom-ն ամրապնդում է Երևանում Hero House-ի թվային ենթակառուցվածքը
Hero House-ը հարթակ է, որն ամրապնդում է կապը Հայաստանի և Կալիֆոռնիայի տեխնոլոգիական համայնքների միջև
Ucom ընկերությունը շարունակում է համագործակցությունը Hero House Yerevan-ի հետ՝ ապահովելով հաբը կայուն ինտերնետ կապով և տեխնոլոգիական թիմերի աջակցությամբ։ Hero House-ն առանցքային հարթակ է ծառայում SmartGateVC-ի, Հայկական ստարտափ ակադեմիայի և այլ նորարարական նախաձեռնությունների համար՝ օգնելով ստարտափներին փորձարկել գաղափարները, կառուցել ընկերություններ և կապեր հաստատել մենթորների և ներդրողների հետ:
Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի խոսքով, տեխնոլոգիական ենթակառուցվածքի և հուսալի կապի զարգացումը ընկերության առաջնահերթությունն է, քանի որ դա հիմք է ստեղծում Հայաստանում նորարարությունների, հետազոտությունների և ինժեներական նախագծերի համար։ SmartGateVC-ի համահիմնադիր Աշոտ Արզումանյանը նշել է, որ Ucom-ի հետ համագործակցությունը նպաստում է երկարաժամկետ զարգացմանը և նորարարական միջավայրի անխափան գործունեությանը:
Hero House-ը, որը գտնվում է Սունդուկյան փողոց, 60 հասցեում, միավորում է ֆրիլանսերներին, ձեռներեցներին, ծրագրավորողներին, դիզայներներին և տեխնոլոգիական լրագրողներին՝ ստեղծելով տարածք համատեղ աշխատանքի, հասարակական միջոցառումների անցկացման և Հայաստանի և Կալիֆոռնիայի տեխնոլոգիական համայնքների միջև կապերի ամրապնդման համար:

Ucom Enhances Digital Infrastructure of Hero House in Yerevan
Hero House is a platform that strengthens the connection between the technology communities of Armenia and California
Ucom continues its collaboration with Hero House Yerevan, providing the hub with stable internet connectivity and support for technology teams. Hero House serves as a key platform for SmartGateVC, the Armenian Startup Academy, and other innovative initiatives, helping startups test ideas, build companies, and connect with mentors and investors.
According to Ucom CEO Ralph Yirikian, the development of technological infrastructure and reliable communication is a priority for the company, as it forms the basis for innovation, research, and engineering projects in Armenia. Ashot Arzumanyan, co-founder of SmartGateVC, noted that cooperation with Ucom contributes to the long-term development and smooth functioning of the innovation environment.
Hero House, located at 60 Sundukyan Street, brings together freelancers, entrepreneurs, programmers, designers, and technology journalists, creating a space for collaboration, public events, and strengthening ties between the technology communities of Armenia and California.