FlyOne Armenia-ն նոր Airbus A320-ով ուժեղացրել է իր նավատորմը
FlyOne Armenia ավիաընկերությունը ստացել է նոր Airbus A320, ինչը հնարավորություն է տվել սեփական օդանավերի թիվը հասցնել 10-ի, իսկ շահագործվող ինքնաթիռների ընդհանուր քանակը՝ 13-ի։ Նոր ինքնաթիռը կդառնա նավատորմի արդիականացման և ընդլայնման ծրագրի մաս, որը միտված է տարածաշրջանային շուկայում ընկերության դիրքերի ամրապնդմանը։
Ընկերությունում նշում են, որ նավատորմի համալրումը թույլ կտա ավելացնել չվերթների հաճախականությունը պահանջված ուղղություններով և գործարկել նոր երթուղիներ՝ ներառյալ ներքին և միջազգային ուղղությունները։ Սա քայլ է դեպի ավելի խիտ երթուղային ցանցի ձևավորում և ուղևորների համար հարմարավետության բարձրացում։
Ավելի վաղ FlyOne Armenia-ն ցուցադրել էր ակտիվ աճ և արդիականացման ռազմավարություն․ նոր օդանավերը թույլ են տալիս նվազեցնել շահագործման ծախսերը, բարձրացնել թռիչքների տնտեսողությունը և ապահովել ուղևորների հարմարավետությունը օդանավում։ Մոտ ժամանակում սպասվում է ևս մի քանի ինքնաթիռի մուտք՝ ավիաընկերության հնարավորությունների հետագա ընդլայնման համար։

FlyOne Armenia усилила флот новым Airbus A320
Авиакомпания FlyOne Armenia получила новый Airbus A320, что позволило довести число собственных воздушных судов до 10, а общее количество эксплуатируемых самолётов — до 13. Новый самолёт станет частью программы модернизации и расширения парка, направленной на укрепление позиций компании на региональном рынке.
В компании отмечают, что пополнение флота позволит увеличить частоту рейсов на популярных направлениях и запустить новые маршруты, включая внутренние и международные направления. Это шаг к созданию более плотной маршрутной сети и повышению удобства для пассажиров.
Ранее FlyOne Armenia демонстрировала активный рост и стратегию модернизации: новые воздушные суда позволяют снизить эксплуатационные расходы, повысить экономичность полётов и обеспечить пассажирам комфорт на борту. В ближайшее время ожидается поступление ещё нескольких самолётов для дальнейшего расширения возможностей авиакомпании.