Հայկական Shirak Avia ավիաընկերությունը գործարկում է ուղիղ ավիահաղորդակցություն Կալինինգրադի և Երևանի միջև։ Առաջին չվերթը նախատեսված է ապրիլի 23-ին, հայտնել են Խրաբրովո օդանավակայանի մամուլի ծառայությունից։ Քաղաքների միջև թռիչքը կտևի մոտ 5,5 ժամ։
Փոխադրողը սահմանել է ուղեբեռի ստանդարտ նորմեր. ուղևորները կկարողանան իրենց հետ անվճար վերցնել մինչև 25 կգ գրանցված ուղեբեռ և 7 կգ ձեռքի ուղեբեռ։ Տոմսերի վաճառքի ծառայությունների տվյալներով՝ առաջին չվերթով թռիչքն արժենալու է մոտ 22 հազար ռուբլի միակողմանի։
Ապրիլի 30-ի վերադարձի տոմսն արժե մի փոքր ավելի թանկ՝ մոտ 25 700 ռուբլի։ Նախատեսվում է, որ չվերթներն իրականացվելու են շաբաթը մեկ անգամ՝ հինգշաբթի օրերին։ Թռիչքների ծրագիրը նախատեսված է մինչև 2026 թվականի սեպտեմբերի 24-ը։

Армянская авиакомпания Shirak Avia запускает прямое авиасообщение между Калининградом и Ереваном. Первый рейс запланирован на 23 апреля, сообщили в пресс-службе аэропорта Храброво. Полёт между городами займёт около 5,5 часа.
Перевозчик установил стандартные нормы багажа: пассажиры смогут бесплатно взять с собой до 25 кг зарегистрированного багажа и 7 кг ручной клади. По данным сервисов продажи билетов, перелёт первым рейсом обойдётся примерно в 22 тыс. руб. в одну сторону.
Обратный билет на 30 апреля стоит немного дороже — около 25 700 руб. Планируется, что рейсы будут выполняться раз в неделю, по четвергам. Программа полётов рассчитана до 24 сентября 2026 года.