Հայկական «Prime Insurance Brokers» ՍՊԸ-ն հավատարմագրվել է որպես Lloyd’s-ի բրոքեր, որն ապահովում է ուղղակի մուտք դեպի աշխարհի առաջատար ապահովագրական շուկա: Ըստ Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Մարտին Գալստյանի, նման հեղինակավոր շուկայում մասնակցությունը հաստատում է երկրի նկատմամբ վստահության բարձր մակարդակը և հնարավորություններ է ստեղծում բարելավել ապահովագրական ծառայությունների որակը և ներդնել նորարարական մոտեցումներ:
Ընկերության համար սա կարևոր կորպորատիվ ձեռքբերում է և տարածաշրջանի ինստիտուցիոնալ հասունության ճանաչում: Գործադիր տնօրեն Սիրանուշ Յախշիբեկյանը ընդգծել է, որ հավատարմագրումը թույլ է տալիս Prime Insurance Brokers-ին տեղաբաշխել հայկական, տարածաշրջանային և միջազգային ռիսկերը Lloyd’s-ի շուկայում, ներառյալ ինչպես ապահովագրության ավանդական դասերը, այնպես էլ զարգացած շուկաներին բնորոշ ռիսկերը:
Prime Insurance Brokers-ը ավելի քան 30 տարի է, ինչ գործում է հայկական շուկայում՝ մատուցելով ապահովագրական և վերաապահովագրական բրոքերության, ռիսկերի գնահատման, խորհրդատվության, ինչպես նաև վնասների կարգավորման ծառայություններ: Միջազգային ասպարեզում նոր կարգավիճակը ընկերության համար ճանապարհ է հարթում դեպի գլոբալ համագործակցություն և հաճախորդների սպասարկման բարձր չափանիշների ձևավորում:

Армянское ООО Prime Insurance Brokers получило аккредитацию в качестве брокера Lloyd’s, что обеспечивает прямой доступ к ведущему мировому страхованию. По словам председателя Центрального банка Армении Мартина Галстяна, участие в столь авторитетном рынке подтверждает высокий уровень доверия к стране и создаёт возможности для повышения качества страховых услуг и внедрения инновационных подходов.
Для компании это значимое корпоративное достижение и признание институциональной зрелости региона. Исполнительный директор Сирануш Яхшибекян подчеркнула, что аккредитация позволяет Prime Insurance Brokers размещать армянские, региональные и международные риски на рынке Lloyd’s, включая как традиционные классы страхования, так и риски, характерные для развитых рынков.
Prime Insurance Brokers более 30 лет работает на армянском рынке, предоставляя услуги страхового и перестраховочного брокериджа, оценки рисков, консалтинга, а также урегулирования убытков. Новый статус на международной арене открывает компании путь к глобальному сотрудничеству и формированию высоких стандартов обслуживания клиентов.