Հայկական «Prime Insurance Brokers» ՍՊԸ-ն հավատարմագրվել է որպես Lloyd’s-ի բրոքեր, որն ապահովում է ուղղակի մուտք դեպի աշխարհի առաջատար ապահովագրական շուկա: Ըստ Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Մարտին Գալստյանի, նման հեղինակավոր շուկայում մասնակցությունը հաստատում է երկրի նկատմամբ վստահության բարձր մակարդակը և հնարավորություններ է ստեղծում բարելավել ապահովագրական ծառայությունների որակը և ներդնել նորարարական մոտեցումներ:
Ընկերության համար սա կարևոր կորպորատիվ ձեռքբերում է և տարածաշրջանի ինստիտուցիոնալ հասունության ճանաչում: Գործադիր տնօրեն Սիրանուշ Յախշիբեկյանը ընդգծել է, որ հավատարմագրումը թույլ է տալիս Prime Insurance Brokers-ին տեղաբաշխել հայկական, տարածաշրջանային և միջազգային ռիսկերը Lloyd’s-ի շուկայում, ներառյալ ինչպես ապահովագրության ավանդական դասերը, այնպես էլ զարգացած շուկաներին բնորոշ ռիսկերը:
Prime Insurance Brokers-ը ավելի քան 30 տարի է, ինչ գործում է հայկական շուկայում՝ մատուցելով ապահովագրական և վերաապահովագրական բրոքերության, ռիսկերի գնահատման, խորհրդատվության, ինչպես նաև վնասների կարգավորման ծառայություններ: Միջազգային ասպարեզում նոր կարգավիճակը ընկերության համար ճանապարհ է հարթում դեպի գլոբալ համագործակցություն և հաճախորդների սպասարկման բարձր չափանիշների ձևավորում:

Armenian LLC Prime Insurance Brokers has received accreditation as a Lloyd’s broker, which provides direct access to the world's leading insurance. According to Martin Galstyan, Chairman of the Central Bank of Armenia, participation in such an authoritative market confirms the high level of trust in the country and creates opportunities to improve the quality of insurance services and introduce innovative approaches.
For the company, this is a significant corporate achievement and recognition of the institutional maturity of the region. CEO Siranush Yakhshibekyan emphasized that accreditation allows Prime Insurance Brokers to place Armenian, regional and international risks on the Lloyd’s market, including both traditional insurance classes and risks characteristic of developed markets.
Prime Insurance Brokers has been operating in the Armenian market for over 30 years, providing insurance and reinsurance brokerage, risk assessment, consulting, and loss adjustment services. The new status on the international stage opens the company's path to global cooperation and the formation of high customer service standards.