Wizz Air-ը ընդլայնում է Երևանից չվերթների ցանցը. Եվրոպայում երկու նոր ուղղություն
Ցածր գնով ավիաընկերություն Wizz Air-ը Երևանից մեկնարկում է երկու նոր կանոնավոր երթուղի՝ դեպի Էյնդհովեն (Նիդերլանդներ) և Բրյուսել (Բելգիա): Էյնդհովեն չվերթները կմեկնարկեն հոկտեմբերին՝ շաբաթը երեք անգամ հաճախականությամբ, իսկ Բրյուսել թռիչքները կսկսվեն 2027 թվականի փետրվարին՝ նույն պարբերականությամբ: Ապագայում նախատեսվում է ավելացնել չվերթների հաճախականությունը, նշել են ընկերությունում:
Բացի նոր ուղղություններից, Wizz Air-ն ավելացնում է թռիչքների քանակն արդեն իսկ գոյություն ունեցող երթուղիներով. դեպի Բուդապեշտ՝ շաբաթը երկու անգամից չորս, դեպի Փարիզ՝ երեքից հինգ, դեպի Ֆրանկֆուրտ՝ երկուսից երեք, դեպի Պրահա՝ շաբաթը մինչև չորս անգամ: Ընդլայնումը գործելու է ամբողջ տարին, այլ ոչ միայն արձակուրդների սեզոնին:
Աճող ցանցին սպասարկելու համար ավիաընկերությունը կավելացնի Երևանում տեղակայված ինքնաթիռների քանակը՝ երկուսից հասցնելով երեքի: Wizz Air-ի գլխավոր կոմերցիոն տնօրեն Յան Մալինը ընդգծել է, որ դա թույլ կտա ամրապնդել փոխադրողի դիրքերը հայկական շուկայում և ուղևորներին ապահովել Եվրոպայով մեկ ճանապարհորդելու ավելի շատ հնարավորություններ:

Лоукостер Wizz Air запускает два новых регулярных маршрута из Еревана — в Эйндховен (Нидерланды) и Брюссель (Бельгия). Рейсы в Эйндховен стартуют в октябре с частотой три раза в неделю, а полёты в Брюссель начнутся в феврале 2027 года с такой же периодичностью. В будущем частоту рейсов планируют увеличить, отметили в компании.
Помимо новых направлений, Wizz Air увеличивает число полётов по уже существующим маршрутам: в Будапешт с двух до четырёх раз в неделю, в Париж — с трёх до пяти, во Франкфурт — с двух до трёх, в Прагу — до четырёх раз в неделю. Расширение будет действовать круглый год, а не только в сезон отпусков.
Для обслуживания растущей сети авиакомпания увеличит количество самолётов, базируемых в Ереване, с двух до трёх. Генеральный коммерческий директор Wizz Air Ян Малин подчеркнул, что это позволит укрепить позиции перевозчика на армянском рынке и обеспечить пассажирам больше возможностей для путешествий по Европе.