Առասպելական "Նաիրի"-ն վերադարձավ
Երևանում չորս տարվա ընդմիջումից հետո վերսկսել է իր աշխատանքը «Նաիրի» կինոթատրոնը։ Տարածքը ենթարկվել է լայնածավալ վերակառուցման և այժմ համատեղում է պատմական տեսքը ժամանակակից տեխնիկական սարքավորումների հետ՝ վերածվելով լիարժեք մշակութային կենտրոնի։
Տնօրեն Լիաննա Թամրազյանի խոսքով՝ շենքը նախկինում գտնվում էր բարդ վիճակում՝ տեխնիկական և սեյսմիկ խնդիրների պատճառով, սակայն դրանք հաջողվել է վերացնել։ Մոտակա ժամանակահատվածի հիմնական խնդիրն է վերադարձնել հարթակին ակտիվ մշակութային կյանքը և այն հարմարեցնել միջոցառումների ժամանակակից ձևաչափերին։
Այժմ բաց է մեկ դահլիճ՝ 197 տեղով, սակայն նախատեսվում է գործարկել ևս երկուսը։ Բացի ֆիլմերի ցուցադրություններից, «Նաիրի»-ն կդառնա հանդիպումների, քննարկումների և սթենդափ շոուների հարթակ։ Ներսում նախատեսված են նաև բար, շփման գոտի և VIP տարածք, իսկ իրավական ընթացակարգերի ավարտից հետո կինոթատրոնը կկարողանա լիովին օգտագործել շենքի բոլոր տարածքները։

Легендарный «Наири» вернулся
В Ереван после четырёхлетнего перерыва вновь начал работу кинотеатр Кинотеатр Наири. Пространство прошло масштабную реконструкцию и теперь сочетает исторический облик с современным техническим оснащением, превращаясь в полноценный культурный центр.
По словам директора Лианны Тамразян, здание ранее находилось в сложном состоянии из-за технических и сейсмических проблем, однако их удалось устранить. Основная задача на ближайшее время — вернуть площадке активную культурную жизнь и адаптировать её под современные форматы мероприятий.
Сейчас открыт один зал на 197 мест, но в планах запуск ещё двух. Помимо кинопоказов, «Наири» станет площадкой для встреч, дискуссий и стендап-шоу. Внутри также предусмотрены бар, зона общения и VIP-пространство, а после завершения юридических процедур кинотеатр сможет полностью задействовать все помещения здания.