35 միլիոն դրամ կրթության համար. IDBank-ը կվճարի Արցախից ժամանած ուսանողների ուսման վարձը
IDBank-ը և Երևանի պետական համալսարանը պայմանավորվել են աջակցել Արցախից ժամանած ուսանողներին: «Կողք կողքի» նախաձեռնության շրջանակներում բանկը կֆինանսավորի 103 ուսանողի ուսումը՝ ուղղելով ավելի քան 35 միլիոն դրամ, որպեսզի նրանք կարողանան շարունակել կրթությունը՝ առանց հեռացման վտանգի:
Ծրագրի անհրաժեշտությունը պարզվել է գնահատումից հետո. պարզվել է, որ ուսանողների զգալի մասը գտնվում է բարդ սոցիալական իրավիճակում և կարող է ընդհատել ուսումը: Բանկը որոշում է կայացրել ամբողջությամբ հոգալ ուսման վարձը՝ ընդգծելով կայունության և երիտասարդությանն աջակցելու կարևորությունը ներկա դժվարությունների պայմաններում:
Բացի ուսման վարձի վճարումից, IDBank-ը նախատեսում է զարգացնել ուսանողների ֆինանսական գրագիտությունը: Բանկի մասնագետները պարապմունքներ կանցկացնեն համալսարանի ֆակուլտետներում՝ օգնելով ուսանողներին ավելի լավ կողմնորոշվել անձնական ֆինանսների և տնտեսության մեջ:

IDBank и Ереванский государственный университет договорились о поддержке студентов из Арцаха. В рамках инициативы «Бок о бок» банк профинансирует обучение 103 студентов, направив на это более 35 млн драмов, чтобы они смогли продолжить образование без риска отчисления.
Необходимость программы выявили после оценки: значительная часть студентов оказалась в сложной социальной ситуации и могла прервать учебу. Банк принял решение полностью покрыть стоимость обучения, подчеркнув важность стабильности и поддержки молодежи в условиях текущих трудностей.
Помимо оплаты обучения, IDBank планирует развивать финансовую грамотность студентов. Специалисты банка будут проводить занятия на факультетах университета, помогая студентам лучше ориентироваться в личных финансах и экономике.