"Յուվենտուսը" բազաներ է կառուցում Հայաստանում
Երևանում շարունակվում է «Յուվենտուսի» ակադեմիայի երկու մարզական բազաների ակտիվ շինարարությունը, որոնց բացումը սպասվում է արդեն օգոստոսին։ Նախագիծը կդառնա Հայաստանում մանկական ֆուտբոլի զարգացման լայնածավալ ծրագրի մաս և նախատեսված է 2000 երիտասարդ խաղացողների պատրաստման համար։
Ընդհանուր առմամբ նախատեսվում է ստեղծել երեք մարզադաշտ՝ երկուսը մայրաքաղաքում՝ Ավան վարչական շրջանում և «Հրազդան» մարզադաշտի մոտ, իսկ երրորդը՝ Կոտայքի մարզի Նոր Հաճն քաղաքում։ Բացի դաշտերից և մարզական ենթակառուցվածքներից, բազայում կհայտնվի հյուրանոցային համալիր եվրոպացի մարզիչների և ուսումնառություն անցնող երեխաների համար։
Նախագծի առանցքային առանձնահատկությունը կլինի Թուրինի ակումբի գլխավոր ակադեմիայի հետ ինտեգրումը։ Լավագույն սաները ամեն տարի կմեկնեն Իտալիա, որտեղ կկարողանան մարզվել, փորձ ձեռք բերել և մասնակցել ընկերական խաղերին՝ հնարավորություն ստանալով հասնել ավելի բարձր մակարդակի։

В Ереван продолжается активное строительство двух спортивных баз академии Juventus, открытие которых ожидается уже в августе. Проект станет частью масштабной программы развития детского футбола в Армения и рассчитан на подготовку до 2000 юных игроков.
Всего планируется создать три тренировочные площадки: две в столице — в районе Аван и рядом со стадионом «Раздан», а третью — в городе Нор Ачин Котайкской области. Помимо полей и тренировочной инфраструктуры, на базе появится гостиничный комплекс для тренеров из Европы и детей, проходящих обучение.
Ключевой особенностью проекта станет интеграция с главной академией клуба в Турин. Лучшие воспитанники ежегодно будут отправляться в Италию, где смогут тренироваться, перенимать опыт и участвовать в товарищеских матчах, получая шанс выйти на более высокий уровень.