Հունիսից հայերը և Բուլղարիայից ժամանած զբոսաշրջիկները հնարավորություն կունենան առանց միջանկյալ կանգառների թռչել Բուրգասի և Երևանի միջև. նոր ուղիղ ավիահաղորդակցությունը պաշտոնապես հաստատվել է:
Բուլղարիայում Հայաստանի դեսպանությունը հայտնել է, որ թռիչքները կմեկնարկեն հունիսի 4-ին և Electra Airways-ի կողմից կիրականացվեն ամեն շաբաթ հինգշաբթի օրերին: Ուղիղ չվերթները պետք է զգալիորեն հեշտացնեն ճանապարհորդությունները և հզոր խթան հաղորդեն զբոսաշրջության, գործարար կապերի և երկու երկրների միջև մշակութային փոխանակման զարգացմանը:
Ակնկալվում է, որ նոր ուղղությունը հատկապես հայտնի կդառնա զբոսաշրջիկների շրջանում, ովքեր ցանկանում են համատեղել հանգիստը բուլղարական ծովափին Հայաստան կատարած ուղևորության հետ, ինչպես նաև գործարարների և սփյուռքի ներկայացուցիչների շրջանում: Սա Բուրգասի և Երևանի միջև առաջին կանոնավոր ուղիղ չվերթն է:

С июня армяне и туристы из Болгарии смогут летать между Бургасом и Ереваном без пересадок — новое прямое авиасообщение официально подтверждено.
Посольство Армении в Болгарии сообщило, что полёты стартуют 4 июня и будут выполняться компанией Electra Airways каждую неделю по четвергам. Прямые рейсы должны существенно облегчить путешествия и дать мощный импульс развитию туризма, деловых связей и культурного обмена между двумя странами.
Ожидается, что новое направление станет особенно популярным среди туристов, желающих совместить отдых на болгарском море с поездкой в Армению, а также среди бизнесменов и представителей диаспоры. Это первый регулярный прямой рейс между Бургасом и Ереваном.