Թվային հեռարձակումը Հայաստանում մի քանի ժամով կանջատվի
Ապրիլի 28-ի գիշերը Armenia-ում ժամանակավորապես կդադարեցվի թվային հեռուստահեռարձակումը։ Այս մասին հայտնել են երկրի Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունից՝ պարզաբանելով, որ ընդմիջումը կապված է հեռարձակման ցանցում պլանային տեխնիկական աշխատանքների հետ։
«Հայաստանի հեռուստատեսային և ռադիոհեռարձակման ցանց» ընկերության տվյալներով՝ անջատումը կտևի ժամը 01:00-ից մինչև 07:00-ը։ Այդ ընթացքում հեռուստաալիքների հեռարձակումը հասանելի չի լինի թվային հեռուստատեսության օգտատերերին ամբողջ երկրում։
Իշխանությունները շեշտում են, որ խոսքը ենթակառուցվածքների կանխարգելիչ սպասարկման մասին է, որն անհրաժեշտ է համակարգի հետագա կայուն աշխատանքի համար։ Աշխատանքների ավարտից հետո հեռարձակումը կվերականգնվի ամբողջությամբ՝ առանց լրացուցիչ սահմանափակումների։

Digital television broadcasting will be temporarily suspended in Armenia on the night of April 28. This was announced by the country's Ministry of High-Tech Industry, clarifying that the interruption is due to scheduled technical work on the broadcasting network.
According to the "Television and Radio Broadcasting Network of Armenia" company, the shutdown will last from 01:00 to 07:00. During this period, TV channel broadcasts will be unavailable to digital television users throughout the country.
The authorities emphasize that this is preventive maintenance of the infrastructure, necessary for the stable operation of the system in the future. After the work is completed, broadcasting will be fully restored without additional restrictions.