Թվային հեռարձակումը Հայաստանում մի քանի ժամով կանջատվի
Ապրիլի 28-ի գիշերը Armenia-ում ժամանակավորապես կդադարեցվի թվային հեռուստահեռարձակումը։ Այս մասին հայտնել են երկրի Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունից՝ պարզաբանելով, որ ընդմիջումը կապված է հեռարձակման ցանցում պլանային տեխնիկական աշխատանքների հետ։
«Հայաստանի հեռուստատեսային և ռադիոհեռարձակման ցանց» ընկերության տվյալներով՝ անջատումը կտևի ժամը 01:00-ից մինչև 07:00-ը։ Այդ ընթացքում հեռուստաալիքների հեռարձակումը հասանելի չի լինի թվային հեռուստատեսության օգտատերերին ամբողջ երկրում։
Իշխանությունները շեշտում են, որ խոսքը ենթակառուցվածքների կանխարգելիչ սպասարկման մասին է, որն անհրաժեշտ է համակարգի հետագա կայուն աշխատանքի համար։ Աշխատանքների ավարտից հետո հեռարձակումը կվերականգնվի ամբողջությամբ՝ առանց լրացուցիչ սահմանափակումների։

В Армении отключат цифровое вещание на несколько часов
В Armenia в ночь на 28 апреля будет временно приостановлено цифровое телевещание. Об этом сообщили в Министерстве высокотехнологической промышленности страны, уточнив, что перерыв связан с плановыми техническими работами в сети вещания.
По данным компании «Телевизионная и радиовещательная сеть Армении», отключение продлится с 01:00 до 07:00. В этот период трансляция телеканалов будет недоступна для пользователей цифрового телевидения по всей стране.
Власти подчёркивают, что речь идёт о профилактическом обслуживании инфраструктуры, необходимом для стабильной работы системы в дальнейшем. После завершения работ вещание будет восстановлено в полном объёме без дополнительных ограничений.