Armenian TUMO-ն գրավում է Լատինական Ամերիկան. Buenos Aires-ում բացվել է երկրորդ կենտրոնը
Տեխնոլոգիական կլաստերի նոր հարթակը կընդունի հազարավոր դեռահասների և կուժեղացնի կրթական ցանցի ընդլայնումը
Հայկական TUMO կրթական ծրագիրը շարունակում է միջազգային ընդլայնումը և ամրապնդում իր դիրքերը Հարավային Ամերիկայում։ Argentina-ի մայրաքաղաքում գործարկվել է երկրորդ կենտրոնը, որը տեղակայված է Nuñez թաղամասում և ստեղծվել է քաղաքային կրթության դեպարտամենտի մասնակցությամբ։ Նոր հարթակը լրացրել է Barracas-ում արդեն գործող կամպուսը՝ ընդլայնելով դեռահասների համար ժամանակակից կրթության հասանելիությունը։
Կենտրոնը բացվել է Parque de Innovación տեխնոլոգիական հանգույցի տարածքում և նախատեսված է շաբաթական մինչև 4,5 հազար ուսանող ընդունելու համար։ Ծրագիրն ընդգրկում է պահանջված ուղղություններ՝ 3D-մոդելավորում, խաղերի մշակում, գրաֆիկա, motion-դիզայն, լուսանկարչություն, ծրագրավորում, կայքերի ստեղծում և գեներատիվ AI։
Buenos Aires-ի նախագիծը կշարունակի աճել. մինչև 2026 թվականի վերջը նախատեսվում է գործարկել երրորդ կենտրոնը Chacarita թաղամասում։ Դրա բացումից հետո քաղաքում TUMO ցանցի ընդհանուր թողունակությունը կգերազանցի շաբաթական 15 հազար աշակերտը, ինչը այն կդարձնի տարածաշրջանում նմանատիպ ձևաչափի խոշորագույն կրթական նախաձեռնություններից մեկը։

Армянская образовательная программа TUMO продолжает международное расширение и усиливает позиции в Южной Америке. В столице Аргентины заработал второй центр — он разместился в районе Нуньес и создан при участии городского департамента образования. Новая площадка дополнила уже действующий кампус в Барракасе, расширив доступ к современному обучению для подростков.
Центр открылся на территории технологического хаба Parque de Innovación и рассчитан на приём до 4,5 тыс. учащихся еженедельно. Программа охватывает востребованные направления: 3D-моделирование, разработку игр, графику, motion-дизайн, фотографию, программирование, создание сайтов и генеративный ИИ.
Проект в Буэнос-Айресе продолжит расти: до конца 2026 года планируется запуск третьего центра в районе Чакарита. После его открытия суммарная пропускная способность сети TUMO в городе превысит 15 тыс. учеников в неделю, что сделает её одной из крупнейших образовательных инициатив подобного формата в регионе.