Բելգիական առաջին TUMO կենտրոնը սկսել է գործել Լիեժ քաղաքում։ Նոր կամպուսը տեղակայվել է քաղաքի ամենահայտնի պատմական շենքերից մեկում՝ նեոգոթական La Grande Poste համալիրում, որը նախկինում օգտագործվել է որպես գլխավոր փոստատուն։
Կենտրոնը շաբաթական կընդունի մոտ 1000 դեռահասի։ Աշակերտները կկարողանան անվճար սովորել գեներատիվ արհեստական բանականություն, 3D մոդելավորում, անիմացիա, ֆիլմերի ստեղծում, ծրագրավորում և այլ ժամանակակից տեխնոլոգիական ուղղություններ։
TUMO նախագիծը հիմնադրվել է Հայաստանում և վերջին տարիներին վերածվել է միջազգային կրթական ցանցի։ Բելգիայում հարթակի բացումը դարձավ ծրագրի ընդլայնման հերթական փուլը, որն ուղղված է դեռահասներին թվային տեխնոլոգիաների և ապագայի ստեղծագործական արդյունաբերությունների հետ աշխատելուն նախապատրաստելուն։

Первый бельгийский центр TUMO начал работу в городе Льеж. Новый кампус разместился в одном из самых известных исторических зданий города — неоготическом комплексе La Grande Poste, который ранее использовался как главпочтамт.
Центр будет принимать около 1000 подростков каждую неделю. Ученики смогут бесплатно изучать генеративный искусственный интеллект, 3D-моделирование, анимацию, создание фильмов, программирование и другие современные технологические направления.
Проект TUMO был основан в Армении и за последние годы превратился в международную образовательную сеть. Открытие площадки в Бельгии стало очередным этапом расширения программы, ориентированной на подготовку подростков к работе с цифровыми технологиями и креативными индустриями будущего.