Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը մասնակցել է Impacture 2026 համաժողովին, որը նվիրված էր բարեգործությանը, կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությանը և հասարակական նշանակության ներդրումներին։ Միջոցառումը կազմակերպվել էր Mediamax-ի կողմից՝ Ucom-ի աջակցությամբ, և հավաքել էր բիզնեսի, կրթական ոլորտի և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների՝ քննարկելու պատասխանատու ձեռնարկատիրության դերը Armenia-ում։
Իր ելույթում Յիրիկյանն ընդգծել է, որ ժամանակակից բիզնեսը պետք է դուրս գա տեխնոլոգիական զարգացման շրջանակներից և ակտիվորեն ներդրումներ կատարի երիտասարդության կրթության, շրջակա միջավայրի պաշտպանության և տեղական համայնքների աջակցության մեջ։ Նրա խոսքով՝ հենց այս ուղղություններն են ձևավորում ընկերությունների և հասարակության երկարաժամկետ կայունությունը։
Համաժողովի մասնակիցները քննարկել են նաև կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության մշակույթի զարգացումը Հայաստանում, բիզնեսի և մշակութային նախաձեռնությունների փոխգործակցությունը, ինչպես նաև պետության և մասնավոր հատվածի համագործակցության մոդելները։ Առանձին ուշադրություն է դարձվել այն հարցին, թե ինչպես կարող են ընկերություններն ուժեղացնել իրենց ներդրումների սոցիալական ազդեցությունը՝ առանց տնտեսական արդյունավետությունը նվազեցնելու։

Ucom CEO Ralf Yirikian participated in the Impacture 2026 conference, dedicated to philanthropy, corporate social responsibility, and socially significant investments. The event was organized by Mediamax with the support of Ucom and brought together representatives of business, education, and public organizations to discuss the role of responsible entrepreneurship in Armenia.
In his speech, Yirikian emphasized that modern business must go beyond technological development and actively invest in youth education, environmental protection, and support for local communities. According to him, these are the areas that form the long-term sustainability of companies and society as a whole.
Conference participants also discussed the development of a culture of corporate social responsibility in Armenia, the interaction between business and cultural initiatives, and models of cooperation between the state and the private sector. Special attention was paid to how companies can enhance the social impact of their investments without reducing economic efficiency.