VTB (Armenia)-ը բանկային ծառայությունները տեղափոխել է հեռավար մակարդակի
VTB (Armenia)-ը ակտիվորեն զարգացնում է հեռավար մարքեթինգը՝ հեռավար սպասարկումը նոր մակարդակի հասցնելով։ Այժմ հաճախորդները կարող են ստանալ խորհրդատվություն, ծանոթանալ վարկային առաջարկներին և ձևակերպել վարկեր՝ առանց մասնաճյուղ այցելելու։ Հայտերը դիտարկվում են ընդամենը մի քանի րոպեում, իսկ օրական մինչև 700 զանգերի մշակումը թույլ է տալիս ամսական ձևակերպել ավելի քան 500 վարկ։
Գլխավոր տնօրենի տեղակալ Տարաս Կլադչենկոյի խոսքերով՝ նոր մոդելը բարձրացնում է ծառայության հարմարավետությունն ու անհատականացումը, ուժեղացնում է որակի վերահսկողությունը և օգնում վերլուծել հաճախորդների վարքագիծը։ Հիմնական նպատակը ճկուն և ժամանակակից սպասարկման մոդելն է, որը հասանելի է ցանկացած ժամանակ և ցանկացած վայրում։
Զուգահեռաբար բանկը ուժեղացնում է օպերացիոն ենթակառուցվածքը. հեռավար մարքեթինգի թիմի համար բացվել է ժամանակակից գրասենյակ՝ աշխատակիցների աշխատանքի և հանգստի համար հարմարություններով։ Սա թույլ է տալիս բարձրացնել դիմումների մշակման կենտրոնացումը, արագությունը և արդյունավետությունը՝ հեռավար սպասարկումը դարձնելով առավելագույնս հարմարավետ և որակյալ։

ВТБ (Армения) активно развивает телемаркетинг, выводя дистанционное обслуживание на новый уровень. Теперь клиенты могут получать консультации, знакомиться с кредитными предложениями и оформлять кредиты без визита в отделение. Заявки рассматриваются всего за несколько минут, а ежедневная обработка до 700 звонков позволяет ежемесячно оформлять более 500 кредитов.
По словам заместителя гендиректора Тараса Кладченко, новая модель повышает удобство и персонализацию сервиса, усиливает контроль качества и помогает анализировать поведение клиентов. Основная цель — гибкая и современная модель обслуживания, доступная в любое время и в любом месте.
Параллельно банк усиливает операционную инфраструктуру: для команды телемаркетинга открыт современный офис с удобствами для работы и отдыха сотрудников. Это позволяет повысить концентрацию, скорость и эффективность обработки обращений, делая дистанционное обслуживание максимально комфортным и качественным.