VTB (Armenia)-ը բանկային ծառայությունները տեղափոխել է հեռավար մակարդակի
VTB (Armenia)-ը ակտիվորեն զարգացնում է հեռավար մարքեթինգը՝ հեռավար սպասարկումը նոր մակարդակի հասցնելով։ Այժմ հաճախորդները կարող են ստանալ խորհրդատվություն, ծանոթանալ վարկային առաջարկներին և ձևակերպել վարկեր՝ առանց մասնաճյուղ այցելելու։ Հայտերը դիտարկվում են ընդամենը մի քանի րոպեում, իսկ օրական մինչև 700 զանգերի մշակումը թույլ է տալիս ամսական ձևակերպել ավելի քան 500 վարկ։
Գլխավոր տնօրենի տեղակալ Տարաս Կլադչենկոյի խոսքերով՝ նոր մոդելը բարձրացնում է ծառայության հարմարավետությունն ու անհատականացումը, ուժեղացնում է որակի վերահսկողությունը և օգնում վերլուծել հաճախորդների վարքագիծը։ Հիմնական նպատակը ճկուն և ժամանակակից սպասարկման մոդելն է, որը հասանելի է ցանկացած ժամանակ և ցանկացած վայրում։
Զուգահեռաբար բանկը ուժեղացնում է օպերացիոն ենթակառուցվածքը. հեռավար մարքեթինգի թիմի համար բացվել է ժամանակակից գրասենյակ՝ աշխատակիցների աշխատանքի և հանգստի համար հարմարություններով։ Սա թույլ է տալիս բարձրացնել դիմումների մշակման կենտրոնացումը, արագությունը և արդյունավետությունը՝ հեռավար սպասարկումը դարձնելով առավելագույնս հարմարավետ և որակյալ։

VTB (Armenia) is actively developing telemarketing, taking remote customer service to a new level. Now clients can receive consultations, learn about loan offers, and apply for loans without visiting a branch. Applications are processed in just a few minutes, and daily processing of up to 700 calls allows for more than 500 loans to be issued monthly.
According to Deputy General Director Taras Kladchenko, the new model enhances convenience and personalization of service, strengthens quality control, and helps analyze customer behavior. The main goal is a flexible and modern service model, accessible anytime and anywhere.
In parallel, the bank is strengthening its operational infrastructure: a modern office with facilities for work and recreation has been opened for the telemarketing team. This increases concentration, speed, and efficiency in handling inquiries, making remote service as comfortable and high-quality as possible.