Wildberries-ը թույլ է տվել ապրանքներ գնել ապառիկով Հայաստանում
Նոր ծառայությունը գործարկվել է Unibank-ի հետ համատեղ և թույլ է տալիս ֆինանսավորում ձևակերպել անմիջապես պատվերի ժամանակ
Wildberries մարկետփլեյսը Unibank-ի հետ համատեղ Հայաստանում օգտատերերի համար գործարկել է ապառիկ գնումների ծառայություն։ Այժմ պատվեր ձևակերպելիս հաճախորդները կարող են ընտրել բանկի միջոցով վճարման տարբերակը և դիմել ֆինանսավորում ստանալու համար անմիջապես գնման գործընթացի ընթացքում։
Վճարման համապատասխան եղանակն ընտրելուց հետո համակարգը օգտատիրոջը վերահղում է բանկի էջ, որտեղ տեղի է ունենում հայտի քննարկումը և որոշման կայացումը։ Ապառիկը հասանելի է մինչև 2,5 միլիոն դրամի չափով՝ մինչև 36 ամիս ժամկետով։ Հատուկ պարամետրերը, ներառյալ տոկոսադրույքը և վճարումների ժամանակացույցը, որոշվում են անհատապես յուրաքանչյուր հաճախորդի համար և ցուցադրվում են ձևակերպումն ավարտելուց առաջ։
Եթե գնորդը հետագայում հրաժարվի ապրանքից, վճարված միջոցները կվերադարձվեն, իսկ վարկային պայմանագրով պարտավորությունները կվերահաշվարկվեն կամ ամբողջությամբ կփակվեն։ Wildberries-ում նշում են, որ նման ֆինանսական գործիքների ներդրումը գնումներն ավելի մատչելի է դարձնում և հաճախորդներին թույլ է տալիս անհրաժեշտ ապրանքներ ձեռք բերել անմիջապես՝ ծախսերը երկար ժամանակահատվածի վրա բաշխելով։

Wildberries Allows Installment Purchases in Armenia
The new service, launched in cooperation with Unibank, allows financing to be arranged directly at the time of order
Wildberries marketplace, in cooperation with Unibank, has launched an installment purchase service for users in Armenia. Now, when placing an order, customers can choose the payment option through the bank and apply for financing directly within the purchase process.
After selecting the appropriate payment method, the system redirects the user to the bank's page, where the application is reviewed and a decision is made. Installment plans are available for amounts up to 2.5 million drams for a period of up to 36 months. Specific parameters, including the interest rate and payment schedule, are determined individually for each client and displayed before the completion of the arrangement.
If the buyer subsequently rejects the goods, the funds paid will be returned, and the obligations under the loan agreement will be recalculated or fully closed. Wildberries notes that the introduction of such financial instruments makes purchases more accessible and allows customers to buy the necessary goods immediately, spreading the costs over a long period.