PPLS Rooms-ը կկարողանա տարեկան ընդունել մինչև 8000 մարդ, իսկ Villa3-ը կդառնա հանդիպումների, ուսուցման և նոր գաղափարների կենտրոն
Դիլիջանը ստացել է նոր տարածք կյանքի և աշխատանքի համար. քաղաքում բացվել են միանգամից երկու նախագիծ
Հայաստանի Դիլիջան քաղաքում բացվել են PPLS Rooms կոլիվինգը և Villa3 համայնքային հաբը, որոնք ստեղծվել են Green Rock ընկերության կողմից։ Երկու օբյեկտներն էլ ընդգրկվել են քաղաքում զարգացող բազմաֆունկցիոնալ համալիրի կազմում և նախատեսված են ուսանողների, մասնագետների, զբոսաշրջիկների, ֆրիլանսերների և հեռակա աշխատողների համար։
PPLS Rooms կոլիվինգը հարմար է ինչպես կարճաժամկետ, այնպես էլ երկարաժամկետ բնակության համար։ Շենքում կահավորված է 60 սենյակ, որոնք կարող են միաժամանակ ընդունել մինչև 120 մարդ։ Ստորին հարկերում կազմակերպված են ընդհանուր խոհանոցներ և հանրային տարածքներ համատեղ բնակության ձևաչափով, իսկ վերին հարկերն առաջարկում են ավելի անձնական կացության տարբերակներ։ Ըստ նախագծի ստեղծողների գնահատականների՝ այստեղ տարեկան կկարողանան կանգ առնել մինչև 8000 հյուրեր և բնակիչներ։
Միաժամանակ սկսել է գործել Villa3 համայնքային հաբը, որը նախատեսված է աշխատանքի, ուսուցման և համատեղ նախաձեռնությունների իրականացման համար։ Այնտեղ կահավորված են աշխատանքային գոտիներ, բանակցությունների սենյակներ, գրադարան, դասախոսությունների սրահ և բացօթյա տեռաս։ Ակնկալվում է, որ նոր օբյեկտները կօգնեն լրացուցիչ բնակիչների և հյուրերի հոսք ներգրավել քաղաքի պակաս ակտիվ հատված, ինչպես նաև կաջակցեն Դիլիջանի տեղական ծառայությունների և գործարար միջավայրի զարգացմանը։

The PPLS Rooms co-living space and the Villa3 community hub, created by Green Rock company, have opened in Dilijan, Armenia. Both facilities are part of the multifunctional complex being developed in the city and are designed for students, specialists, tourists, freelancers, and remote employees.
PPLS Rooms co-living is suitable for both short-term and long-term stays. The building has 60 rooms, capable of accommodating up to 120 people simultaneously. The lower floors are equipped with shared kitchens and common spaces in a co-living format, while the upper levels offer more private accommodation options. According to the project creators, up to 8,000 guests and residents will be able to stay here annually.
Simultaneously, the Villa3 community hub has started operating, designed for work, training, and the implementation of joint initiatives. It is equipped with workspaces, meeting rooms, a library, a lecture hall, and an open terrace. It is expected that the new facilities will help attract an additional flow of residents and guests to the less active part of the city, as well as support the development of local services and the business environment of Dilijan.