Viva-ն ընդլայնում է թվային էկոհամակարգը. RED փաթեթը հասել է Վանաձոր
Viva ընկերությունը շարունակում է ընդլայնել RED սակագնային պլանի աշխարհագրությունը և ամրապնդել գործընկերային ցանցը։ Կոնվերգենտ լուծումն այժմ հասանելի է Վանաձորում՝ Հայաստանի մեծությամբ երրորդ քաղաքում, որտեղ նախագիծը զարգանում է OVIO գործընկերոջ հետ համատեղ։
RED փաթեթը «երեքը մեկում» մոդել է, որը միավորում է ֆիքսված ինտերնետը մինչև 300 Մբիթ/վ արագությամբ, բջջային կապը և հեռուստաալիքների հասանելիությունը։ Լրացուցիչ օգտատերերին առաջարկվում են թվային ծառայություններ, ներառյալ առցանց կինոթատրոններ և զվարճանքի հարթակների բաժանորդագրություններ։
Viva-ի և OVIO-ի համագործակցությունն ուղղված է կոնվերգենտ ծառայությունների զարգացմանը, որոնք թույլ են տալիս միավորել տարբեր թվային ծառայություններ մեկ փաթեթում տնային օգտատերերի համար։ Ընկերությունում նշում են, որ նման մոդելը կողմնորոշված է բաժանորդների համար հարմարավետության բարձրացմանը և ընտրության ընդլայնմանը։
Viva-ի ներկայացուցիչների հայտարարության համաձայն՝ RED հարթակը երկու տարվա ընթացքում դարձել է շուկայի առանցքային կոնվերգենտ լուծումներից մեկը և շարունակում է ընդլայնվել երկրի տարածաշրջաններում։ Այժմ նախագիծն իրականացվում է մի քանի ընկերությունների հետ համագործակցությամբ և աստիճանաբար ընդգրկում է ավելի ու ավելի շատ բնակավայրեր և շրջաններ։

The "three-in-one" convergent solution combines internet, mobile communication, and content services
Viva continues to expand the geography of its RED tariff plan and strengthen its partner network. The convergent solution is now available in Vanadzor – Armenia's third-largest city, where the project is being developed in cooperation with partner OVIO.
The RED package is a "three-in-one" model, combining fixed internet with speeds up to 300 Mbps, mobile communication, and access to TV channels. Additionally, users are offered digital services, including online cinemas and subscriptions to entertainment platforms.
The cooperation between Viva and OVIO is aimed at developing convergent services that allow combining various digital services into a single package for home users. The company notes that this model is focused on increasing convenience and expanding choices for subscribers.
According to Viva representatives, the RED platform has become one of the key convergent solutions on the market in two years and continues to scale across the country's regions. The project is currently being implemented in partnership with several companies and is gradually covering more settlements and districts.