Dilijan-ում կբացվի միջազգային մակարդակի առաջին Mövenpick հյուրանոցը
Հայաստանի Dilijan քաղաքում կմեկնարկի Mövenpick ապրանքանիշի ներքո տարածաշրջանում առաջին հյուրանոցի կառուցումը։ Համապատասխան համաձայնագիրը կնքվել է Accor հյուրանոցային խմբի և MAYRI դևելոպերական ընկերության միջև՝ ներկայացնելով նախագիծը Hospitality Investment Forum 2026 ֆորումում։
«Չորս աստղ» կարգի հյուրանոցը կունենա 128 համար և կդառնա MAYRI Urban Resort մասշտաբային համալիրի մի մասը։ Դրա կառուցվածքի մեջ կմտնեն ոչ միայն զբոսաշրջային ենթակառուցվածքներ, այլև բնակելի տարածքներ, wellness-կենտրոն, այգի, հանգստի համար նախատեսված հանրային գոտիներ և առևտրային օբյեկտներ, որոնք կձևավորեն միասնական քաղաքային միջավայր։
Շինարարական աշխատանքների մեկնարկը նախատեսված է արդեն այս տարի։ Դևելոպերական պլանը ենթադրում է ամբողջ թաղամասի փուլային զարգացում, որտեղ հյուրանոցը կդառնա հիմնական օբյեկտներից մեկը՝ ուղղված միջազգային զբոսաշրջային հոսքին և գործարար հյուրերին։
Mövenpick Dilijan-ի բացումը նախատեսված է 2029 թվականի երկրորդ կեսին։ Նախագիծը դիտարկվում է որպես տարածաշրջանի զբոսաշրջային ենթակառուցվածքների զարգացման և պրեմիում հանգստի քարտեզի վրա դրա դիրքերի ամրապնդման ամենանշանավորներից մեկը։

В армянском Дилижане стартует строительство первого в регионе отеля под брендом Mövenpick. Соответствующее соглашение заключили гостиничная группа Accor и девелоперская компания MAYRI, представив проект на форуме Hospitality Investment Forum 2026.
Гостиница категории «четыре звезды» получит 128 номеров и станет частью масштабного комплекса MAYRI Urban Resort. В его структуру войдут не только туристическая инфраструктура, но и жилые пространства, wellness-центр, парк, общественные зоны для отдыха и коммерческие объекты, формирующие единую городскую среду.
Старт строительных работ запланирован уже на текущий год. Девелоперский план предполагает поэтапное развитие всего квартала, где отель станет одним из ключевых объектов, ориентированных на международный турпоток и деловых гостей.
Открытие Mövenpick Dilijan намечено на вторую половину 2029 года. Проект рассматривается как один из наиболее заметных для развития туристической инфраструктуры региона и усиления его позиций на карте премиального отдыха.