Moscow-ից Երևան ուղիղ ավտոբուսային երթուղի է գործարկվել։ Այս մասին հայտնել է Moscow-ի քաղաքապետի տեղակալ Maksim Liksutov-ը։
Ավտոբուսները կմեկնեն ամեն հինգշաբթի «Krasnogvardeyskiy» միջազգային ավտոկայանից։ Տոմսեր կարելի է ձեռք բերել առցանց՝ «Metro Moscow» հավելվածի միջքաղաքային ավտոբուսային երթուղիների բաժնում։
Источник изображения: economyofarmenia
Մեծահասակների համար ուղևորության արժեքը կազմում է 10 հազար ռուբլի, մանկական տոմսը կարժենա 5 հազար ռուբլի։ Հայտարարված ճանապարհի ժամանակը մոտ 24 ժամ 20 րոպե է։
Նոր երթուղին լրացուցիչ տարբերակ կդառնա այն ուղևորների համար, ովքեր պետք է Moscow-ից Armenia հասնեն առանց փոխադրումների։

24 часа до Еревана: из Москвы запустили новый прямой автобусный маршрут в Армению
Из Москвы начал курсировать прямой автобусный маршрут в Ереван. Об этом сообщил заместитель мэра Москвы Максим Ликсутов.
Автобусы будут отправляться каждый четверг с международного автовокзала «Красногвардейский». Приобрести билеты можно онлайн через приложение «Метро Москвы» в разделе междугородних автобусных маршрутов.
Стоимость поездки для взрослых составляет 10 тысяч рублей, детский билет обойдется в 5 тысяч рублей. Заявленное время в пути — около 24 часов 20 минут.
Новый маршрут станет дополнительным вариантом для пассажиров, которым нужно добраться из Москвы в Армению без пересадок.