Moscow-ից Երևան ուղիղ ավտոբուսային երթուղի է գործարկվել։ Այս մասին հայտնել է Moscow-ի քաղաքապետի տեղակալ Maksim Liksutov-ը։
Ավտոբուսները կմեկնեն ամեն հինգշաբթի «Krasnogvardeyskiy» միջազգային ավտոկայանից։ Տոմսեր կարելի է ձեռք բերել առցանց՝ «Metro Moscow» հավելվածի միջքաղաքային ավտոբուսային երթուղիների բաժնում։
Источник изображения: economyofarmenia
Մեծահասակների համար ուղևորության արժեքը կազմում է 10 հազար ռուբլի, մանկական տոմսը կարժենա 5 հազար ռուբլի։ Հայտարարված ճանապարհի ժամանակը մոտ 24 ժամ 20 րոպե է։
Նոր երթուղին լրացուցիչ տարբերակ կդառնա այն ուղևորների համար, ովքեր պետք է Moscow-ից Armenia հասնեն առանց փոխադրումների։

A direct bus route from Moscow to Yerevan has started operating. This was announced by Moscow Deputy Mayor Maksim Liksutov.
Buses will depart every Thursday from the Krasnogvardeysky International Bus Station. Tickets can be purchased online through the "Metro Moscow" application in the intercity bus routes section.
The cost of a trip for adults is 10,000 rubles, while a child's ticket will cost 5,000 rubles. The stated travel time is approximately 24 hours and 20 minutes.
The new route will provide an additional option for passengers who need to travel from Moscow to Armenia without transfers.