Yerevan-ի հասարակական տրանսպորտում հնարավորություն է հայտնվել ուղեվարձը վճարել Apple Pay-ի և Google Pay-ի միջոցով։ Այս մասին հայտնել է քաղաքապետ Tigran Avinyan-ը։
Վճարման նոր եղանակն արդեն գործում է ինչպես ցամաքային հասարակական տրանսպորտում, այնպես էլ Yerevan-ի մետրոպոլիտենում։ Վճարելու համար ուղևորներին բավական է սմարթֆոնը կամ խելացի ժամացույցը կցված բանկային քարտով մոտեցնել տերմինալին։
Բացի Apple Pay-ից և Google Pay-ից, ուղեվարձը կարելի է վճարել տրանսպորտային քարտով, տեղական բանկերի մեծ մասի անկոնտակտ բանկային քարտով (բացառությամբ VTB-ի), ինչպես նաև Telcell Wallet հավելվածի միջոցով։
QR-կոդով թղթե միանվագ տոմսերը Yerevan-ում դադարել են օգտագործել դեռևս 2025 թվականի օգոստոսին։ Թվային վճարման եղանակների ցանկի ընդլայնումը Հայաստանի մայրաքաղաքի հասարակական տրանսպորտի ժամանակակից համակարգի զարգացման հերթական քայլն է։

В общественном транспорте Еревана появилась возможность оплачивать проезд с помощью Apple Pay и Google Pay. Об этом сообщил мэр города Тигран Авинян.
Новый способ оплаты уже работает как в наземном общественном транспорте, так и в Ереванском метрополитене. Для оплаты пассажирам достаточно приложить смартфон или смарт-часы с привязанной банковской картой к терминалу.
Помимо Apple Pay и Google Pay, оплатить проезд можно транспортной картой, бесконтактной банковской картой большинства местных банков (за исключением ВТБ), а также через приложение Telcell Wallet.
Бумажные одноразовые билеты с QR-кодом в Ереване перестали использовать еще в августе 2025 года. Расширение списка цифровых способов оплаты стало очередным шагом в развитии современной системы общественного транспорта столицы Армении.