Hyatt Regency-ի առաջին հյուրանոցը կբացվի Դիլիջանում
Հայաստանի գլխավոր զբոսաշրջային կենտրոններից մեկում սկսվել է միջազգային մակարդակի խոշոր հյուրանոցային համալիրի կառուցումը։ Դիլիջանում կբացվի Hyatt Regency ապրանքանիշի առաջին հյուրանոցը երկրում, որը պետք է դառնա զբոսաշրջիկների և բիզնեսի համար նոր գրավչության կենտրոն։
Green Rock ընկերությունը և Hyatt միջազգային հյուրանոցային ցանցը համաձայնագիր են կնքել Hyatt Regency Dilijan նախագծի մեկնարկի վերաբերյալ։ Փաստաթուղթը ստորագրել են Green Rock-ի գլխավոր տնօրեն Կատերինա Դանյոկինան և Hyatt-ի Մերձավոր Արևելքի և Աֆրիկայի զարգացման տարածաշրջանային փոխնախագահ Լյուդվիգ Բուլդուկյանը։ Դրանից հետո ապագա հյուրանոցի տարածքում տեղի է ունեցել առաջին քարի հիմնարկեքի արարողություն՝ Հայաստանի կառավարության, տեղական իշխանությունների և նախագծի գործընկերների մասնակցությամբ։
Նոր հյուրանոցային համալիրը նախատեսված կլինի 205 սենյակների և լյուքսերի համար։ Հյուրանոցում կլինեն ռեստորաններ, առողջարարական կենտրոն, հանգստի գոտիներ, ընտանեկան տարածքներ և կոնֆերանս դահլիճներ։ Նախագծի իրականացումը թույլ կտա ստեղծել ավելի քան 400 աշխատատեղ, ինչպես նաև աջակցել Տավուշի մարզի տեղական բիզնեսի և զբոսաշրջային ենթակառուցվածքների զարգացմանը։
Hyatt Regency Dilijan-ը կդառնա Hyatt Regency ապրանքանիշի առաջին օբյեկտը Հայաստանում և երկրի խոշորագույն նոր հյուրանոցային նախագծերից մեկը։ Ակնկալվում է, որ հյուրանոցը կբարձրացնի Դիլիջանի գրավչությունը որպես զբոսաշրջային ուղղություն և կօգնի ավելի շատ միջազգային հյուրեր ներգրավել։

В одном из главных туристических центров Армении началось строительство крупного гостиничного комплекса международного уровня. В Дилижане появится первый в стране отель бренда Hyatt Regency, который должен стать новым объектом притяжения для туристов и бизнеса.
Компания Green Rock и международная гостиничная сеть Hyatt заключили соглашение о запуске проекта Hyatt Regency Dilijan. Документ подписали генеральный директор Green Rock Катерина Данёкина и региональный вице-президент Hyatt по развитию на Ближнем Востоке и в Африке Людвиг Булдукян. После этого на площадке будущего отеля прошла церемония закладки первого камня с участием представителей правительства Армении, местных властей и партнеров проекта.
Новый гостиничный комплекс будет рассчитан на 205 номеров и люксов. В отеле предусмотрены рестораны, оздоровительный центр, зоны отдыха, семейные пространства и конференц-залы. Реализация проекта позволит создать более 400 рабочих мест, а также поддержать развитие местного бизнеса и туристической инфраструктуры Тавушской области.
Hyatt Regency Dilijan станет первым объектом бренда Hyatt Regency в Армении и одним из крупнейших новых гостиничных проектов страны. Ожидается, что отель повысит привлекательность Дилижана как туристического направления и поможет привлечь больше международных гостей.