Սյունիքի Կապան քաղաք են ժամանել նոր ավտոբուսներ, և արդեն հունվարի 1-ից քաղաքային երթուղիները կսպասարկվեն թարմացված մունիցիպալ տրանսպորտով։ Քաղաքի համար սա պարզապես շարժակազմի փոփոխություն չէ, այլ ուղևորափոխադրումների ամբողջ համակարգի փաստացի վերագործարկում՝ հիմնված հարմարության, կայունության և մատչելիության վրա:
Նոր ավտոբուսների գործարկմանը զուգահեռ Կապանում սկսում է գործել նոր մունիցիպալ ծառայություն, որտեղ ստեղծվել է 50 աշխատատեղ։ Սա թույլ կտա ապահովել չվերթների կանոնավորությունը, երթուղիների կենտրոնացված կառավարումը և ուղևորների սպասարկման որակի առավել հստակ վերահսկողությունը, ներառյալ տրանսպորտի տեխնիկական վիճակը և ժամանակացույցերի պահպանումը:
Փոփոխություններ են կատարվել նաև ուղեվարձի վճարման մեջ։ Այժմ ուղևորները կարող են վճարել բանկային քարտով, սմարթֆոնով անհպում եղանակով կամ սովորական կանխիկ մետաղադրամներով։ Այս մոտեցումը երթևեկությունն ավելի հարմարավետ է դարձնում ինչպես տեղացիների, այնպես էլ քաղաքի հյուրերի համար, իսկ հասարակական տրանսպորտը՝ ժամանակակից և համապատասխան արդի պահանջներին:

В сюникский Капан прибыли новые автобусы, и уже с 1 января городские маршруты начнут обслуживаться обновлённым муниципальным транспортом. Для города это не просто замена подвижного состава, а фактический перезапуск всей системы пассажирских перевозок с упором на удобство, стабильность и доступность.
Одновременно с выходом новых автобусов на линии в Капане начинает работу новая муниципальная служба, в которой создано 50 рабочих мест. Это позволит обеспечить регулярность рейсов, централизованное управление маршрутами и более чёткий контроль качества обслуживания пассажиров, включая техническое состояние транспорта и соблюдение графиков.
Изменения коснулись и оплаты проезда. Теперь пассажиры могут рассчитываться банковской картой, бесконтактно со смартфона или привычными наличными монетами. Такой подход делает поездки удобнее как для местных жителей, так и для гостей города, а сам общественный транспорт — современным и соответствующим актуальным требованиям.