2025 թվականը Team ընկերությունների խմբի համար դարձավ լայնածավալ ձեռքբերումների և նորարարությունների տարի։ Ընկերությունն ակտիվորեն զարգացրեց միջազգային ներկայությունը, արդիականացրեց հեռահաղորդակցության ցանցերը․ 5G ցանցը գործարկվեց Երևանում, Գյումրիում և Վանաձորում, իսկ արդիականացված 4G և NGN ցանցը՝ 25 Գբիթ/վ արագությամբ, հասանելի դարձավ հարյուր հազարավոր տնային տնտեսությունների։ Team-ն աջակցեց նաև տեխնոլոգիաների և կրթության զարգացմանը՝ դառնալով խոշոր միջոցառումների մասնակից, ներառյալ Sevan Startup Summit-ը և Tech Week-ը։
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել տեխնոլոգիական մեգանախագծերին․ խմբի ընկերությունները մասնակցել են 500 միլիոն դոլար արժողությամբ խոշորագույն AI-գործարանի կառուցմանը, իսկ Team Energy-ն Գեղարքունիքի մարզում շահագործման է հանձնել արևային էլեկտրակայան՝ տարեկան 16 միլիոն լ․հ․ արտադրողականությամբ։ Ընդլայնվել են էլեկտրամոբիլների լիցքավորման կայանները, իսկ Team Pay-ը գործարկել է նոր թվային արտադրանքներ և "Բենեֆիտներ" ծրագիրը։
Team-ն ակտիվորեն զարգացրել է իր բիզնես ուղղությունները՝ հյուրանոցների և Buy.am առցանց հարթակների ընդլայնումից մինչև համայնքների թվայնացում և Team Systems-ի ինժեներական համակարգերի նախագծում։ Տարին ավարտվել է Team Holding-ի պարտատոմսերի թողարկմամբ և միջազգային համագործակցության ամրապնդմամբ։ Ընկերությունը 2026 թվական է մտնում հավակնոտ նպատակներով և նոր նախագծերով՝ շարունակելով սահմանել չափանիշներ շուկայում։

2025 год стал для группы компаний Team годом масштабных достижений и инноваций. Компания активно развивала международное присутствие, модернизировала телекоммуникационные сети: сеть 5G заработала в Ереване, Гюмри и Ванадзоре, а обновленная 4G и NGN‑сеть со скоростью 25 Гбит/с стали доступны сотням тысяч домохозяйств. Team также поддержала развитие технологий и образования, став участником крупных мероприятий, включая Sevan Startup Summit и Tech Week.
Особое внимание уделялось технологическим мегапроектам: компании группы участвовали в строительстве крупнейшей AI‑фабрики стоимостью $500 млн, а Team Energy ввела в эксплуатацию солнечную электростанцию в Гегаркуникской области с годовой выработкой 16 млн л.с. Были расширены зарядные станции для электромобилей, а Team Pay запустила новые цифровые продукты и программу «Бенефиты».
Team активно развивал свои бизнес-направления: от расширения отелей и онлайн-платформ Buy.am до цифровизации общин и проектирования инженерных систем Team Systems. Год завершился выпуском облигаций Team Holding и укреплением международного сотрудничества. Компания вступает в 2026 год с амбициозными целями и новыми проектами, продолжая задавать стандарты на рынке.