Հայկական կրթական TUMO ցանցը շարունակում է ընդլայնվել երկրի սահմաններից դուրս: Այսօր TUMO կենտրոններն արդեն գործում են Փարիզում, Բեռլինում, Լիսաբոնում, Լոս Անջելեսում, Բուենոս Այրեսում և Տակասակիում, իսկ մոտ ապագայում նոր մասնաճյուղեր կբացվեն Բիլբաոյում, Ֆրանկֆուրտում, Հանոյում, Պոտսդամում, Մումբայում և աշխարհի այլ քաղաքներում: Բանակցություններ են ընթանում ևս մի քանի տասնյակ վայրերի շուրջ, այդ թվում՝ Լոնդոն, Սիդնեյ, Նյու Դելի և Կամպալա:
Հայաստանում ստեղծված նախագիծը ձևավորում է կրթության միջազգային մոդել, որն ուղղված է 21-րդ դարի տեխնոլոգիաներին, ստեղծարարությանը և գործնական հմտություններին: Արտասահմանյան կենտրոնները գործում են ֆրանչայզինգով՝ տեղական կազմակերպությունների և կառավարությունների աջակցությամբ, ուղղելով հովանավորչական միջոցները հայկական TUMO ցանցին՝ նորարարական դպրոցների և կրթական ծրագրերի ընդլայնման համար:
Հայաստանում TUMO-ն նախատեսում է բացել 16 խոշոր կենտրոն և 110 մինի-կենտրոն (բոքսեր) փոքր բնակավայրերում: Այս մոտեցումը թույլ է տալիս համատեղել գլոբալ ներկայությունը և տեղական զարգացումը՝ կրթական հարթակը մատչելի դարձնելով ինչպես խոշոր քաղաքների, այնպես էլ երկրի հեռավոր շրջանների համար:

Армянская образовательная сеть TUMO продолжает масштабироваться за пределами страны. На сегодня центры TUMO уже работают в Париже, Берлине, Лиссабоне, Лос-Анджелесе, Буэнос-Айресе и Такасаки, а в ближайшее время откроются новые филиалы в Бильбао, Франкфурте, Ханое, Потсдаме, Мумбаи и других городах мира. Переговоры ведутся ещё о нескольких десятках локаций, включая Лондон, Сидней, Нью-Дели и Кампалу.
Проект, созданный в Армении, формирует международную модель образования, ориентированную на технологии, креатив и практические навыки XXI века. Зарубежные центры работают по франшизе при поддержке местных организаций и правительств, направляя спонсорские средства обратно в армянскую сеть TUMO для расширения инновационных школ и образовательных программ.
Внутри Армении TUMO планирует открыть 16 крупных центров и 110 мини-центров (боксов) в небольших населённых пунктах. Такой подход позволяет сочетать глобальное присутствие и локальное развитие, делая образовательную платформу доступной как для крупных городов, так и для отдалённых регионов страны.