Հայտարարված 9,2 հազար բաժանորդի փոխարեն, Ամանորի գիշերը առանց էլեկտրամատակարարման են մնացել ավելի քան 13 հազար սպառողներ, հունվարի 9-ին հայտնել է «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի նախկին փոխգլխավոր տնօրեն Դավիթ Կազինյանը:
Նրա տվյալներով, 2025 թվականի դեկտեմբերի 31-ին տեղի է ունեցել 125 վթար, որոնք ազդել են 117 021 բաժանորդի վրա, իսկ կեսօրին առանց լույսի մնացել է 13 399 մարդ։ Կազինյանը ընդգծել է, որ 2025-2026 թվականների պաշտոնական հաշվետվությունը չի հրապարակվել և կասկած է հարուցել դրա օբյեկտիվության վերաբերյալ:
Ավելի վաղ իշխանությունները պնդում էին, որ անջատված բաժանորդների թիվն ավելի քիչ է եղել և արձանագրվել է 15 վթար՝ 6,7 հազար սպառողներով առանց լույսի։ Կազինյանը նշել է, որ ժամը 00:00-ին անջատվածների թիվը կրճատվել է մինչև 261-ի, սակայն վթարների իրական մասշտաբը զգալիորեն գերազանցում է հայտարարվածին:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փորձել է զանգվածային անջատումների պատասխանատվությունը բարդել ընկերության նախկին ղեկավարության վրա՝ պնդելով, որ տարածաշրջաններում ներդրումային պարտավորությունները չեն կատարվել։ Ընդ որում, ամենաերկարատև անջատումները բաժին են ընկել մայրաքաղաքին, ինչը, փորձագետների կարծիքով, կարող էր դժգոհություն առաջացնել բնակչության շրջանում՝ խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ:

Вместо заявленных 9,2 тысяч абонентов, без электроснабжения в Новогоднюю ночь остались более 13 тысяч потребителей, сообщил 9 января Давид Казинян, бывший заместитель гендиректора ЗАО «Электрические сети Армении».
По его данным, 31 декабря 2025 года произошло 125 аварий, затронувших 117 021 абонента, а к полудню без света оставались 13 399 человек. Казинян подчеркнул, что официальная отчетность за 2025–2026 годы не была опубликована и вызвал сомнения в её объективности.
Ранее власти утверждали, что число отключенных абонентов было ниже и фиксировалось 15 аварий с 6,7 тысячами потребителей без света. Казинян отметил, что к 00:00 количество отключенных сократилось до 261, но реальная масштабность аварий значительно выше заявленной.
Премьер-министр Никол Пашинян попытался возложить ответственность за массовые отключения на бывшее руководство компании, утверждая, что инвестиционные обязательства в регионах не были выполнены. При этом самые длительные отключения пришлись на столицу, что, по мнению экспертов, могло вызвать недовольство населения на фоне приближающихся парламентских выборов.