Հայտարարված 9,2 հազար բաժանորդի փոխարեն, Ամանորի գիշերը առանց էլեկտրամատակարարման են մնացել ավելի քան 13 հազար սպառողներ, հունվարի 9-ին հայտնել է «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի նախկին փոխգլխավոր տնօրեն Դավիթ Կազինյանը:
Նրա տվյալներով, 2025 թվականի դեկտեմբերի 31-ին տեղի է ունեցել 125 վթար, որոնք ազդել են 117 021 բաժանորդի վրա, իսկ կեսօրին առանց լույսի մնացել է 13 399 մարդ։ Կազինյանը ընդգծել է, որ 2025-2026 թվականների պաշտոնական հաշվետվությունը չի հրապարակվել և կասկած է հարուցել դրա օբյեկտիվության վերաբերյալ:
Ավելի վաղ իշխանությունները պնդում էին, որ անջատված բաժանորդների թիվն ավելի քիչ է եղել և արձանագրվել է 15 վթար՝ 6,7 հազար սպառողներով առանց լույսի։ Կազինյանը նշել է, որ ժամը 00:00-ին անջատվածների թիվը կրճատվել է մինչև 261-ի, սակայն վթարների իրական մասշտաբը զգալիորեն գերազանցում է հայտարարվածին:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փորձել է զանգվածային անջատումների պատասխանատվությունը բարդել ընկերության նախկին ղեկավարության վրա՝ պնդելով, որ տարածաշրջաններում ներդրումային պարտավորությունները չեն կատարվել։ Ընդ որում, ամենաերկարատև անջատումները բաժին են ընկել մայրաքաղաքին, ինչը, փորձագետների կարծիքով, կարող էր դժգոհություն առաջացնել բնակչության շրջանում՝ խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ:

Instead of the reported 9,200 subscribers, more than 13,000 consumers were left without electricity on New Year's Eve, according to David Kazinyan, former Deputy Director General of CJSC "Electric Networks of Armenia", on January 9.
According to him, on December 31, 2025, there were 125 accidents affecting 117,021 subscribers, and by noon, 13,399 people remained without electricity. Kazinyan emphasized that the official reports for 2025-2026 have not been published and raised doubts about their objectivity.
Previously, authorities claimed that the number of disconnected subscribers was lower, with 15 accidents and 6,700 consumers without power. Kazinyan noted that by 00:00, the number of disconnections had decreased to 261, but the real scale of the accidents was significantly higher than reported.
Prime Minister Nikol Pashinyan attempted to place responsibility for the mass outages on the former management of the company, claiming that investment obligations in the regions had not been fulfilled. At the same time, the longest outages occurred in the capital, which, according to experts, could have caused public discontent amid the upcoming parliamentary elections.