Այսօր ՀՀ ՆԳՆ միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության առցանց ծառայությունները ժամանակավորապես դադարել են գործել օպտիկամանրաթելային մալուխների վնասման պատճառով: Գերատեսչությունից հայտնել են, որ ինտերնետ մատակարարողի մասնագետներն արդեն զբաղվում են անսարքության վերացմամբ:
Տեխնիկական խափանման պատճառով հնարավոր չէ ակտիվացնել էլեկտրոնային ստորագրությունը, ներառյալ ծառայությունները Վազգեն Սարգսյան փողոցում գտնվող Պետական ծառայությունների միասնական գրասենյակում: Այնուամենայնիվ, քաղաքացիները կարող են շարունակել խորհրդատվություն ստանալ և փաստաթղթեր ձևակերպել:
Բնակության իրավունք ստացողները կարող են ստորագրել անհրաժեշտ թղթերը և ստանալ քարտը, սակայն թվային ստորագրությունը ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ կլինի կրկին դիմել համակարգի աշխատանքի վերականգնումից հետո:

Сегодня онлайн-сервисы Службы миграции и гражданства МВД Армении временно перестали работать из-за повреждения оптоволоконных кабелей. В ведомстве сообщили, что специалисты интернет-провайдера уже занимаются устранением неисправности.
Из-за технического сбоя невозможно активировать электронную подпись, включая услуги в Едином офисе государственных услуг на улице Вазгена Саркисяна. Тем не менее, граждане могут продолжать получать консультации и оформлять документы.
Лица, оформляющие вид на жительство, могут подписать необходимые бумаги и получить карту, однако для активации цифровой подписи потребуется повторное обращение после восстановления работы системы.