Արդշինբանկը Երևանում բացում է թվային նորարարությունների խոշոր IT-հաբ
Արդշինբանկը շարունակում է ակտիվորեն ներդրումներ կատարել տեխնոլոգիաների և մարդկային կապիտալի մեջ՝ ամրապնդելով Հայաստանի ֆինանսական հատվածի թվային փոխակերպման առաջատարի իր դիրքերը: Հունվարի 20-ին Երևանում տեղի ունեցավ բանկի մասնագիտացված IT-հաբի բացումը:
Նոր գրասենյակը նախատեսված է 140 աշխատատեղի համար և կդառնա թվային արտադրանքի մշակման կենտրոն՝ բջջային և առցանց բանկինգի, վերլուծական հարթակների, ներքին ծառայությունների ավտոմատացման և ՓՄՁ-ների համար լուծումների: Այստեղ կաշխատեն ծրագրավորողներ, վերլուծաբաններ և IT-մասնագետներ, ինչպես նաև կստեղծվեն հանգստի հարմարավետ գոտիներ և բանակցությունների սենյակներ՝ յուրօրինակ դիզայնով, որոնք անվանվել են ի պատիվ Հայաստանի հնագույն մայրաքաղաքների: Հաբը պետք է դառնա գիտելիքների փոխանակման և աշխատակիցների կարիերայի աճի հարթակ:
Թվայնացման տնօրեն Արթուր Իսպիրյանը ընդգծել է, որ IT-հաբի բացումը բանկի թվային փոխակերպման ռազմավարության մի մասն է, որն ուղղված է նորարարությունների ներդրման արագացմանը, գործառնական արդյունավետության բարձրացմանը և միջազգային չափանիշներին համապատասխանությանը: Նրա խոսքով, հաբը կդառնա տաղանդների ներգրավման և նոր սերնդի մասնագետների ձևավորման կենտրոն:

Ардшинбанк открывает в Ереване крупный IT-хаб для цифровых инноваций
Ардшинбанк продолжает активно инвестировать в технологии и человеческий капитал, укрепляя позиции лидера цифровой трансформации финансового сектора Армении. 20 января в Ереване состоялось открытие специализированного IT-хаба банка.
Новый офис рассчитан на 140 рабочих мест и станет центром разработки цифровых продуктов: мобильного и онлайн-банкинга, аналитических платформ, автоматизации внутренних сервисов и решений для МСБ. Здесь будут работать программисты, аналитики и IT-специалисты, а также созданы комфортные зоны отдыха и переговорные комнаты с оригинальным дизайном, названные в честь древних столиц Армении. Хаб должен стать площадкой для обмена знаниями и карьерного роста сотрудников.
Директор по цифровизации Артур Испирян подчеркнул, что открытие IT-хаба — часть стратегии цифровой трансформации банка, направленной на ускорение внедрения инноваций, повышение операционной эффективности и соответствие международным стандартам. По его словам, хаб станет центром привлечения талантов и формирования нового поколения профессионалов.