Արդշինբանկը Երևանում բացում է թվային նորարարությունների խոշոր IT-հաբ
Արդշինբանկը շարունակում է ակտիվորեն ներդրումներ կատարել տեխնոլոգիաների և մարդկային կապիտալի մեջ՝ ամրապնդելով Հայաստանի ֆինանսական հատվածի թվային փոխակերպման առաջատարի իր դիրքերը: Հունվարի 20-ին Երևանում տեղի ունեցավ բանկի մասնագիտացված IT-հաբի բացումը:
Նոր գրասենյակը նախատեսված է 140 աշխատատեղի համար և կդառնա թվային արտադրանքի մշակման կենտրոն՝ բջջային և առցանց բանկինգի, վերլուծական հարթակների, ներքին ծառայությունների ավտոմատացման և ՓՄՁ-ների համար լուծումների: Այստեղ կաշխատեն ծրագրավորողներ, վերլուծաբաններ և IT-մասնագետներ, ինչպես նաև կստեղծվեն հանգստի հարմարավետ գոտիներ և բանակցությունների սենյակներ՝ յուրօրինակ դիզայնով, որոնք անվանվել են ի պատիվ Հայաստանի հնագույն մայրաքաղաքների: Հաբը պետք է դառնա գիտելիքների փոխանակման և աշխատակիցների կարիերայի աճի հարթակ:
Թվայնացման տնօրեն Արթուր Իսպիրյանը ընդգծել է, որ IT-հաբի բացումը բանկի թվային փոխակերպման ռազմավարության մի մասն է, որն ուղղված է նորարարությունների ներդրման արագացմանը, գործառնական արդյունավետության բարձրացմանը և միջազգային չափանիշներին համապատասխանությանը: Նրա խոսքով, հաբը կդառնա տաղանդների ներգրավման և նոր սերնդի մասնագետների ձևավորման կենտրոն:

Ardshinbank opens a large IT hub for digital innovation in Yerevan
Ardshinbank continues to actively invest in technology and human capital, strengthening its position as a leader in the digital transformation of the Armenian financial sector. On January 20, the bank's specialized IT hub was opened in Yerevan.
The new office is designed for 140 workplaces and will become a center for the development of digital products: mobile and online banking, analytical platforms, automation of internal services and solutions for SMEs. Programmers, analysts and IT specialists will work here, and comfortable recreation areas and meeting rooms with an original design named after the ancient capitals of Armenia have been created. The hub should become a platform for the exchange of knowledge and career growth of employees.
Artur Ispiryan, Director of Digitalization, emphasized that the opening of the IT hub is part of the bank's digital transformation strategy aimed at accelerating the introduction of innovations, increasing operational efficiency and meeting international standards. According to him, the hub will become a center for attracting talent and forming a new generation of professionals.