Հայաստանի զբոսաշրջության կոմիտեն հերքել է Wizz Air-ի թռիչքների ենթադրյալ արգելքի վերաբերյալ վերջին հաղորդագրությունները՝ տեխնիկական անսարքությունների պատճառով: Գերատեսչությունում ընդգծել են, որ նման հրապարակումները չեն համապատասխանում իրականությանը և պաշտոնական հաստատում չունեն:
Airline Ratings միջազգային կազմակերպության տվյալներով՝ Wizz Air-ը մտնում է աշխարհի 50 ամենաանվտանգ ավիաընկերությունների թվում և տասնյակ ամենահուսալի ցածր գնով ավիաընկերությունների մեջ: Հայաստանում ընկերությունը բացել է իր 34-րդ բազան 2025 թվականի հոկտեմբերի 1-ին «Զվարթնոց» օդանավակայանում և շարունակում է հաջողությամբ աշխատել:
2020 թվականին առաջին չվերթից ի վեր Wizz Air-ը փոխադրել է ավելի քան 2,6 միլիոն ուղևոր և ներկայումս իրականացնում է 16 երթուղի 9 երկրներում՝ օգտագործելով երկու հիմնական մեքենա: Երկրում ավիաընկերությունը մնում է կայուն և անվտանգ փոխադրող զբոսաշրջիկների և գործարար ուղևորների համար:

The Tourism Committee of Armenia has refuted recent reports about an alleged ban on Wizz Air flights due to technical malfunctions. The agency emphasized that such publications are not true and have no official confirmation.
According to the international organization Airline Ratings, Wizz Air is among the 50 safest airlines in the world and is one of the top ten most reliable low-cost carriers. In Armenia, the company opened its 34th base on October 1, 2025, at Zvartnots Airport and continues to operate successfully.
Since its first flight in 2020, Wizz Air has carried over 2.6 million passengers and currently operates 16 routes to 9 countries, using two base aircraft. In the country, the airline remains a stable and safe carrier for tourists and business passengers.