Հայաստանի զբոսաշրջության կոմիտեն հերքել է Wizz Air-ի թռիչքների ենթադրյալ արգելքի վերաբերյալ վերջին հաղորդագրությունները՝ տեխնիկական անսարքությունների պատճառով: Գերատեսչությունում ընդգծել են, որ նման հրապարակումները չեն համապատասխանում իրականությանը և պաշտոնական հաստատում չունեն:
Airline Ratings միջազգային կազմակերպության տվյալներով՝ Wizz Air-ը մտնում է աշխարհի 50 ամենաանվտանգ ավիաընկերությունների թվում և տասնյակ ամենահուսալի ցածր գնով ավիաընկերությունների մեջ: Հայաստանում ընկերությունը բացել է իր 34-րդ բազան 2025 թվականի հոկտեմբերի 1-ին «Զվարթնոց» օդանավակայանում և շարունակում է հաջողությամբ աշխատել:
2020 թվականին առաջին չվերթից ի վեր Wizz Air-ը փոխադրել է ավելի քան 2,6 միլիոն ուղևոր և ներկայումս իրականացնում է 16 երթուղի 9 երկրներում՝ օգտագործելով երկու հիմնական մեքենա: Երկրում ավիաընկերությունը մնում է կայուն և անվտանգ փոխադրող զբոսաշրջիկների և գործարար ուղևորների համար:

Комитет по туризму Армении опроверг последние сообщения о якобы введённом запрете на полёты Wizz Air из-за технических неисправностей. В ведомстве подчеркнули, что подобные публикации не соответствуют действительности и не имеют официального подтверждения.
По данным международной организации Airline Ratings, Wizz Air входит в число 50 самых безопасных авиакомпаний мира и входит в десятку наиболее надёжных лоукостеров. В Армении компания открыла свою 34-ю базу 1 октября 2025 года в аэропорту «Звартноц» и продолжает успешно работать.
С момента первого рейса в 2020 году Wizz Air перевезла более 2,6 млн пассажиров и на данный момент выполняет 16 маршрутов в 9 стран, используя две базовые машины. В стране авиакомпания остаётся стабильным и безопасным перевозчиком для туристов и бизнес-пассажиров.