ՎՏԲ (Հայաստան)-ը թողարկել է MIR Travel քարտ ռուսների և հայերի համար
ՎՏԲ (Հայաստան)-ը ներկայացրել է նոր MIR Travel բազմարժութային քարտը, որը կդառնա իսկական օգնական այն հաճախորդների համար, ովքեր հաճախ են մեկնում Ռուսաստան, աշխատում կամ սովորում այնտեղ: Քարտն ապահովում է հաշիվներ միաժամանակ դրամով և ռուբլով, ինչը թույլ է տալիս ազատ կառավարել միջոցները, կատարել գնումներ և փոխանցումներ առանց լրացուցիչ փոխարկումների: Արտադրանքի առանձնահատկությունն է մինչև երկու լրացուցիչ քարտ կցելու հնարավորությունը նույն հաշիվներով, ինչը քարտերի միջև փոխանցումներն արագ և անվճար է դարձնում:
Հաճախորդները կարող են ակնթարթորեն կանխիկացնել գումար լրացուցիչ քարտից Հայաստանում և համալրել ռուբլով հաշիվը Ռուսաստանում բանկոմատների միջոցով առանց միջնորդավճարի: MIR Travel-ն ընդունվում է ՌԴ տարածքում բոլոր անկանխիկ վճարումների համար, ներառյալ առցանց գնումները, ինչը քարտը դարձնում է հարմար ամենօրյա օգտագործման համար: Միջոցների նկատմամբ վերահսկողությունը հասանելի է բջջային բանկի միջոցով՝ հարմար ինտերֆեյսով և շուրջօրյա հասանելիությամբ:
ՎՏԲ (Հայաստան)-ի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Տարաս Կլադչենկոն նշել է, որ քարտը ստեղծվել է օգտատերերի առավելագույն հարմարավետության համար՝ միավորելով անկանխիկ վճարումները, ակնթարթային փոխանցումները և միջոցների նկատմամբ լիարժեք վերահսկողությունը: Քարտը կարելի է ձևակերպել բանկի մասնաճյուղերում, կայքում կամ Կոնտակտային կենտրոնում՝ ներկայացնելով անձնագիր և սոցիալական քարտ, իսկ լրացուցիչ քարտը՝ երրորդ անձի ինքնությունը հաստատող փաստաթղթով:

VTB (Armenia) Launches MIR Travel Card for Russians and Armenians
VTB (Armenia) has introduced a new multi-currency MIR Travel card, which will be a real help for customers who frequently travel to Russia, work or study there. The card provides accounts in both drams and rubles, allowing you to freely manage funds, make purchases and transfers without unnecessary conversions. A special feature of the product is the ability to link up to two additional cards with the same accounts, which makes transfers between cards fast and free.
Customers can instantly withdraw money from an additional card in Armenia and replenish their ruble account in Russia through ATMs without commission. MIR Travel is accepted for all cashless payments in the Russian Federation, including online purchases, making the card convenient for everyday use. Control over funds is available through a mobile bank with a user-friendly interface and 24/7 access.
Taras Kladchenko, Deputy General Director of VTB (Armenia), noted that the card was created for maximum user convenience, combining cashless payments, instant transfers and full control over funds. You can apply for a card at bank branches, through the website or Contact Center, providing a passport and social card, and an additional card — with an identity document of a third party.