ՎՏԲ (Հայաստան)-ը թողարկել է MIR Travel քարտ ռուսների և հայերի համար
ՎՏԲ (Հայաստան)-ը ներկայացրել է նոր MIR Travel բազմարժութային քարտը, որը կդառնա իսկական օգնական այն հաճախորդների համար, ովքեր հաճախ են մեկնում Ռուսաստան, աշխատում կամ սովորում այնտեղ: Քարտն ապահովում է հաշիվներ միաժամանակ դրամով և ռուբլով, ինչը թույլ է տալիս ազատ կառավարել միջոցները, կատարել գնումներ և փոխանցումներ առանց լրացուցիչ փոխարկումների: Արտադրանքի առանձնահատկությունն է մինչև երկու լրացուցիչ քարտ կցելու հնարավորությունը նույն հաշիվներով, ինչը քարտերի միջև փոխանցումներն արագ և անվճար է դարձնում:
Հաճախորդները կարող են ակնթարթորեն կանխիկացնել գումար լրացուցիչ քարտից Հայաստանում և համալրել ռուբլով հաշիվը Ռուսաստանում բանկոմատների միջոցով առանց միջնորդավճարի: MIR Travel-ն ընդունվում է ՌԴ տարածքում բոլոր անկանխիկ վճարումների համար, ներառյալ առցանց գնումները, ինչը քարտը դարձնում է հարմար ամենօրյա օգտագործման համար: Միջոցների նկատմամբ վերահսկողությունը հասանելի է բջջային բանկի միջոցով՝ հարմար ինտերֆեյսով և շուրջօրյա հասանելիությամբ:
ՎՏԲ (Հայաստան)-ի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Տարաս Կլադչենկոն նշել է, որ քարտը ստեղծվել է օգտատերերի առավելագույն հարմարավետության համար՝ միավորելով անկանխիկ վճարումները, ակնթարթային փոխանցումները և միջոցների նկատմամբ լիարժեք վերահսկողությունը: Քարտը կարելի է ձևակերպել բանկի մասնաճյուղերում, կայքում կամ Կոնտակտային կենտրոնում՝ ներկայացնելով անձնագիր և սոցիալական քարտ, իսկ լրացուցիչ քարտը՝ երրորդ անձի ինքնությունը հաստատող փաստաթղթով:

ВТБ (Армения) выпустил карту MIR Travel для россиян и армян
ВТБ (Армения) представил новую мультивалютную карту MIR Travel, которая станет настоящим помощником для клиентов, часто ездящих в Россию, работающих или обучающихся там. Карта обеспечивает счета одновременно в драмах и рублях, что позволяет свободно управлять средствами, совершать покупки и переводы без лишних конвертаций. Особенностью продукта стала возможность привязки до двух дополнительных карт с одинаковыми счетами, что делает переводы между картами быстрыми и бесплатными.
Клиенты могут мгновенно снимать деньги с дополнительной карты в Армении и пополнять рублёвый счет в России через банкоматы без комиссии. MIR Travel принимается ко всем безналичным оплатам на территории РФ, включая онлайн-покупки, что делает карту удобной для повседневного использования. Контроль над средствами доступен через мобильный банк с удобным интерфейсом и круглосуточным доступом.
Тарас Кладченко, заместитель гендиректора ВТБ (Армения), отметил, что карта создана для максимального комфорта пользователей, объединяя безналичные платежи, мгновенные переводы и полный контроль над средствами. Оформить карту можно в отделениях банка, через сайт или Контакт-центр, предоставив паспорт и социальную карту, а дополнительную карту — с документом, удостоверяющим личность третьего лица.