Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հայտնել է Regular տեսակի բենզինի գնի նվազման մասին՝ մինչև 420 դրամ մեկ լիտրի համար:
Ավելի վաղ նա արդեն հայտարարել էր բենզինի և դիզելային վառելիքի արժեքի 15,7%-ով և 14,6%-ով անկման մասին՝ Ադրբեջանից մատակարարումների շնորհիվ։ Նախարարի խոսքով՝ լցակայանների խոշորագույն ցանցերից մեկը գնել է ադրբեջանական բենզին, որը շուտով վաճառքի կհանվի նվազեցված գնով:
2025 թվականի դեկտեմբերի կեսերին Ադրբեջանից Վրաստանի տարածքով երկաթուղով մատակարարումներն սկսվելուց ի վեր Հայաստան է ժամանել 22 վագոնից բաղկացած գնացք՝ 1 218 տոննա А95 մակնիշի բենզինով։ Հունվարի սկզբին ճանապարհին էր գտնվում ևս 7 600 տոննա բենզին և դիզելային վառելիք։ Երկաթուղային մատակարարումները հնարավոր են դարձել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռք բերված համաձայնագրերի շնորհիվ, որոնք կնքվել են Վաշինգտոնում օգոստոսի 8-ին, ինչպես նաև ԱՄՆ և Հայաստանի կառավարությունների մասնակցությամբ կնքված հուշագրերի շնորհիվ, ինչը կայունացնում է գները ներքին շուկայում:

Armenian Minister of Economy Gevorg Papoyan announced a decrease in the price of Regular gasoline to 420 drams per liter.
He had previously announced a decrease in the cost of gasoline and diesel fuel by 15.7% and 14.6%, respectively, thanks to supplies from Azerbaijan. According to the minister, one of the largest gas station chains purchased Azerbaijani gasoline, which will soon be available for sale at a reduced price.
Since the start of deliveries from Azerbaijan by rail through Georgia in mid-December 2025, a train of 22 cars with 1,218 tons of A95 gasoline has arrived in Armenia. At the beginning of January, another 7,600 tons of gasoline and diesel fuel were en route. Rail deliveries became possible thanks to agreements between Armenia and Azerbaijan reached in Washington on August 8, as well as memorandums involving the governments of the United States and Armenia, which stabilizes prices in the domestic market.