Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հայտնել է Regular տեսակի բենզինի գնի նվազման մասին՝ մինչև 420 դրամ մեկ լիտրի համար:
Ավելի վաղ նա արդեն հայտարարել էր բենզինի և դիզելային վառելիքի արժեքի 15,7%-ով և 14,6%-ով անկման մասին՝ Ադրբեջանից մատակարարումների շնորհիվ։ Նախարարի խոսքով՝ լցակայանների խոշորագույն ցանցերից մեկը գնել է ադրբեջանական բենզին, որը շուտով վաճառքի կհանվի նվազեցված գնով:
2025 թվականի դեկտեմբերի կեսերին Ադրբեջանից Վրաստանի տարածքով երկաթուղով մատակարարումներն սկսվելուց ի վեր Հայաստան է ժամանել 22 վագոնից բաղկացած գնացք՝ 1 218 տոննա А95 մակնիշի բենզինով։ Հունվարի սկզբին ճանապարհին էր գտնվում ևս 7 600 տոննա բենզին և դիզելային վառելիք։ Երկաթուղային մատակարարումները հնարավոր են դարձել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռք բերված համաձայնագրերի շնորհիվ, որոնք կնքվել են Վաշինգտոնում օգոստոսի 8-ին, ինչպես նաև ԱՄՆ և Հայաստանի կառավարությունների մասնակցությամբ կնքված հուշագրերի շնորհիվ, ինչը կայունացնում է գները ներքին շուկայում:

Министр экономики Армении Геворг Папоян сообщил о снижении цены на бензин марки Regular до 420 драмов за литр.
Ранее он уже объявлял о падении стоимости бензина и дизельного топлива на 15,7% и 14,6% благодаря поставкам из Азербайджана. По словам министра, одна из крупнейших сетей заправок закупила азербайджанский бензин, который вскоре поступит в продажу по сниженной цене.
С начала поставок из Азербайджана по железной дороге через Грузию в середине декабря 2025 года в Армению прибыл состав из 22 вагонов с 1 218 тоннами бензина марки А95. В начале января в пути находились ещё 7 600 тонн бензина и дизельного топлива. Железнодорожные поставки стали возможны благодаря соглашениям между Арменией и Азербайджаном, достигнутым в Вашингтоне 8 августа, а также меморандумам с участием правительств США и Армении, что стабилизирует цены на внутреннем рынке.