2025 թվականի երկրորդ կիսամյակում Հայաստան է ներմուծվել 340 Starlink տերմինալ։ Այս մասին հայտնել է Հայրապետյանը։ Խոսքը արբանյակային ինտերնետի ենթակառուցվածքի ընդլայնման մասին է, որը հասանելի է դարձել երկրում 2025 թվականին և աստիճանաբար ժողովրդականություն է ձեռք բերում ինչպես բիզնեսի, այնպես էլ մասնավոր օգտատերերի շրջանում:
Բացի առևտրային մատակարարումներից, ընկերությունը ավելի քան 100 սարքավորում է փոխանցել հանրապետության հեռավոր շրջանների դպրոցներին։ Ընդ որում, մատակարարը պարտավորվել է վճարել միացումների տարեկան սպասարկումը, ինչը թույլ կտա կրթական հաստատություններին օգտվել բարձր արագությամբ ինտերնետից առանց լրացուցիչ ծախսերի:
Տերմինալների ցանցի ընդլայնումը նոր հնարավորություններ է բացում տարածաշրջանների թվայնացման համար, որտեղ նախկինում պահպանվում էին ցանցին կայուն մուտքի հետ կապված խնդիրներ:

Во втором полугодии 2025 года в Армению ввезли 340 терминалов Starlink. Об этом сообщил Айрапетян. Речь идёт о расширении инфраструктуры спутникового интернета, который стал доступен в стране в 2025 году и постепенно набирает популярность как среди бизнеса, так и у частных пользователей.
Помимо коммерческих поставок, компания передала более 100 комплектов оборудования школам в удалённых районах республики. При этом провайдер обязался оплатить годовое обслуживание подключений, что позволит образовательным учреждениям пользоваться высокоскоростным интернетом без дополнительных затрат.
Расширение сети терминалов открывает новые возможности для цифровизации регионов, где ранее сохранялись проблемы со стабильным доступом к сети.