2025 թվականի երկրորդ կիսամյակում Հայաստան է ներմուծվել 340 Starlink տերմինալ։ Այս մասին հայտնել է Հայրապետյանը։ Խոսքը արբանյակային ինտերնետի ենթակառուցվածքի ընդլայնման մասին է, որը հասանելի է դարձել երկրում 2025 թվականին և աստիճանաբար ժողովրդականություն է ձեռք բերում ինչպես բիզնեսի, այնպես էլ մասնավոր օգտատերերի շրջանում:
Բացի առևտրային մատակարարումներից, ընկերությունը ավելի քան 100 սարքավորում է փոխանցել հանրապետության հեռավոր շրջանների դպրոցներին։ Ընդ որում, մատակարարը պարտավորվել է վճարել միացումների տարեկան սպասարկումը, ինչը թույլ կտա կրթական հաստատություններին օգտվել բարձր արագությամբ ինտերնետից առանց լրացուցիչ ծախսերի:
Տերմինալների ցանցի ընդլայնումը նոր հնարավորություններ է բացում տարածաշրջանների թվայնացման համար, որտեղ նախկինում պահպանվում էին ցանցին կայուն մուտքի հետ կապված խնդիրներ:

In the second half of 2025, 340 Starlink terminals were imported into Armenia. This was announced by Hayrapetyan. This refers to the expansion of the satellite internet infrastructure, which became available in the country in 2025 and is gradually gaining popularity among both businesses and private users.
In addition to commercial deliveries, the company has transferred more than 100 sets of equipment to schools in remote areas of the republic. At the same time, the provider undertook to pay for the annual maintenance of connections, which will allow educational institutions to use high-speed Internet without additional costs.
The expansion of the network of terminals opens up new opportunities for the digitalization of regions where problems with stable access to the network previously persisted.