Air Baltic-ը գործարկում է Երևան-Ռիգա չվերթը
Air Baltic ավիաընկերությունը մայիսի 2-ից կսկսի չարտերային չվերթներ իրականացնել Երևան-Ռիգա-Երևան երթուղով։ Այս մասին հայտնել է Հայաստանի զբոսաշրջության կոմիտեն։
Ուղիղ ավիահաղորդակցության գործարկումը քննարկվել է կոմիտեի ղեկավար Լուսինե Գևորգյանի՝ Հայաստանում Լատվիայի դեսպան Էդիտե Մեդնեի և պատվավոր հյուպատոս Արմեն Կասաբօղլյանի հետ հանդիպմանը։ Կողմերը ընդգծել են, որ նոր չվերթները լրացուցիչ հնարավորություններ կստեղծեն երկու ուղղություններով զբոսաշրջային հոսքերի աճի համար։
Հանդիպման մասնակիցները քննարկել են նաև զբոսաշրջության ոլորտում հայ-լատվիական համագործակցության ընդլայնման հեռանկարները և չարտերային ծրագրի մեկնարկից առաջ փոխգործակցության ակտիվացմանն ուղղված միջոցառումները։

Air Baltic will begin operating charter flights on the Yerevan-Riga-Yerevan route starting May 2, according to the Tourism Committee of Armenia.
The launch of direct flights was discussed at a meeting between the head of the committee, Lusine Gevorkyan, with the Latvian Ambassador to Armenia, Edite Medne, and Honorary Consul Armen Kasaboghlyan. The parties emphasized that the new flights would create additional opportunities for the growth of tourist flows in both directions.
The meeting participants also considered the prospects for expanding Armenian-Latvian cooperation in the tourism sector and measures aimed at intensifying interaction ahead of the start of the charter program.