Air Baltic-ը գործարկում է Երևան-Ռիգա չվերթը
Air Baltic ավիաընկերությունը մայիսի 2-ից կսկսի չարտերային չվերթներ իրականացնել Երևան-Ռիգա-Երևան երթուղով։ Այս մասին հայտնել է Հայաստանի զբոսաշրջության կոմիտեն։
Ուղիղ ավիահաղորդակցության գործարկումը քննարկվել է կոմիտեի ղեկավար Լուսինե Գևորգյանի՝ Հայաստանում Լատվիայի դեսպան Էդիտե Մեդնեի և պատվավոր հյուպատոս Արմեն Կասաբօղլյանի հետ հանդիպմանը։ Կողմերը ընդգծել են, որ նոր չվերթները լրացուցիչ հնարավորություններ կստեղծեն երկու ուղղություններով զբոսաշրջային հոսքերի աճի համար։
Հանդիպման մասնակիցները քննարկել են նաև զբոսաշրջության ոլորտում հայ-լատվիական համագործակցության ընդլայնման հեռանկարները և չարտերային ծրագրի մեկնարկից առաջ փոխգործակցության ակտիվացմանն ուղղված միջոցառումները։

Air Baltic запускает чартер Ереван — Рига
Авиакомпания Air Baltic с 2 мая начнёт выполнять чартерные рейсы по маршруту Ереван — Рига — Ереван. Об этом сообщил Комитет по туризму Армении.
Запуск прямого авиасообщения обсуждался на встрече главы комитета Лусине Геворкян с послом Латвии в Армении Эдите Медне и почётным консулом Арменом Касабогляном. Стороны подчеркнули, что новые рейсы создадут дополнительные возможности для роста туристических потоков в обоих направлениях.
Участники встречи также рассмотрели перспективы расширения армяно-латвийского сотрудничества в туристической сфере и меры, направленные на активизацию взаимодействия накануне старта чартерной программы.