Երևանում կայացել է Հայաստանի զբոսաշրջության կոմիտեի ղեկավար Լուսինե Գևորգյանի հանդիպումը Lufthansa խմբի տարածաշրջանային տնօրեն Մոհամմեդ Նասրիի հետ։ Կողմերը քննարկել են համագործակցության զարգացումը և ավիահաղորդակցության դինամիկան վերջին տարիներին, ինչպես նաև հետագա փոխգործակցության հեռանկարները։
Ինչպես հայտնում են գերատեսչությունից, բանակցությունների մասնակիցները անդրադարձել են առաջիկա համատեղ միջոցառումներին և կարևորել ուղևորների համար սպասարկման և հարմարավետության բարձր մակարդակի ապահովումը։ Միևնույն ժամանակ, թռիչքների հաճախականության ավելացման կամ նոր ուղղությունների գործարկման վերաբերյալ կոնկրետ որոշումներ դեռևս չեն հնչեցվել։
Lufthansa-ն Գերմանիայի խոշորագույն ավիաընկերությունն է, որի հիմնական հանգույցները գտնվում են Մայնի Ֆրանկֆուրտում և Մյունխենում։ Փոխադրողն իրականացնում է չվերթներ ավելի քան 200 ուղղություններով՝ ավելի քան 70 երկրներում։ Ընկերությունը թռիչքներ է իրականացնում Հայաստան 1990-ական թվականներից, հիմնական երթուղին է Երևան-Ֆրանկֆուրտը՝ շաբաթական 3-5 անգամ հաճախականությամբ՝ կախված տարվա եղանակից, ապահովելով տարանցում դեպի Եվրոպա, ԱՄՆ և այլ տարածաշրջաններ։

В Ереван состоялась встреча главы Комитета по туризму Армении Лусине Геворгян с региональным директором группы Lufthansa Мохаммедом Насри. Стороны обсудили развитие сотрудничества и динамику авиасообщения за последние годы, а также перспективы дальнейшего взаимодействия.
Как сообщили в ведомстве, участники переговоров затронули предстоящие совместные мероприятия и подчеркнули важность обеспечения пассажирам высокого уровня сервиса и комфорта. При этом конкретные решения по увеличению частоты полётов или запуску новых направлений пока не озвучены.
Lufthansa — крупнейшая авиакомпания Германии с базовыми хабами во Франкфурте-на-Майне и Мюнхене. Перевозчик выполняет рейсы более чем по 200 направлениям в свыше 70 стран. Полёты в Армению компания осуществляет с 1990-х годов, основной маршрут — Ереван — Франкфурт с частотой 3–5 раз в неделю в зависимости от сезона, обеспечивая транзит в Европу, США и другие регионы.