Հայկական առցանց ծառայության տաքսիստները շարունակում են բողոքի ակցիաները Երևանում՝ այս անգամ իրենց բողոքներն ուղղելով անմիջապես «Յանդեքս.Տաքսի»-ին։ Հիմնական պահանջները վերաբերում են հավելվածում առկա ոչ ճշգրիտ քարտեզներին, որի համար վարորդները տուգանվում են, վարկանիշների անհիմն նվազեցմանը և ուղևորներին սպասելու հետ կապված խնդիրներին։ Բացի այդ, բողոքողները պահանջում են բացատրություններ թեյավճարների անհետացման վերաբերյալ և բողոքում են կեղծ խախտումների գրանցման դեմ, ինչպիսին է ենթադրաբար կեղտոտ մեքենան:
Երևանի քաղաքապետարանի ավագանու անդամ Մեսրոպ Մանուկյանը նշել է, որ վարորդները ճնշման են ենթարկվել նախորդ գործադուլներից հետո. նրանց արգելափակում են աշխատելու հնարավորությունը և իջեցնում վարկանիշները։ Բողոքողները նաև պնդում են «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ի հետ բանակցել՝ ավտոբուսային գծերին հասանելիություն ունենալու համար և պահանջում են բարելավել աշխատանքային պայմանները, ներառյալ պաշտոնական գրանցումը, կենսաթոշակային ապահովությունը և բժշկական ապահովագրության համակարգին մասնակցությունը:
Ակցիայի ընթացքում «Յանդեքս.Տաքսի»-ի ներկայացուցիչը համաձայնել է հանդիպել Մանուկյանի և մի քանի տաքսիստների հետ՝ լսելու նրանց բողոքները։ Ավելի վաղ վարորդներն արդեն կազմակերպել էին ստորագրահավաք և Հայաստանի կառավարությանը փոխանցել կոլեկտիվ դիմում՝ պահանջելով նվազեցնել տոկոսադրույքները և պաշտպանել առցանց տաքսի ծառայության աշխատողների իրավունքները:

Drivers of the Armenian online service continue their protests in Yerevan, this time directing their complaints directly to Yandex.Taxi. The main complaints concern incorrect maps in the application, for which drivers are fined, unjustified lowering of ratings, and problems with waiting for passengers. In addition, protesters are demanding explanations for the disappearance of tips and complain about the recording of false violations, such as an allegedly dirty car.
Mesrop Manukyan, a member of the Council of Elders of the Yerevan Municipality, noted that drivers faced pressure after previous strikes: they are being blocked from working and having their ratings lowered. Protesters are also insisting on negotiations with Yerevan Bus CJSC for access to bus lines and demanding improved working conditions, including official registration, pension provision, and participation in the medical insurance system.
During the action, a representative of Yandex.Taxi agreed to meet with Manukyan and several taxi drivers to listen to their complaints. Previously, drivers had already organized a petition and submitted a collective statement to the Armenian government demanding lower interest rates and protection of the rights of online taxi service workers.