Հայկական առցանց ծառայության տաքսիստները շարունակում են բողոքի ակցիաները Երևանում՝ այս անգամ իրենց բողոքներն ուղղելով անմիջապես «Յանդեքս.Տաքսի»-ին։ Հիմնական պահանջները վերաբերում են հավելվածում առկա ոչ ճշգրիտ քարտեզներին, որի համար վարորդները տուգանվում են, վարկանիշների անհիմն նվազեցմանը և ուղևորներին սպասելու հետ կապված խնդիրներին։ Բացի այդ, բողոքողները պահանջում են բացատրություններ թեյավճարների անհետացման վերաբերյալ և բողոքում են կեղծ խախտումների գրանցման դեմ, ինչպիսին է ենթադրաբար կեղտոտ մեքենան:
Երևանի քաղաքապետարանի ավագանու անդամ Մեսրոպ Մանուկյանը նշել է, որ վարորդները ճնշման են ենթարկվել նախորդ գործադուլներից հետո. նրանց արգելափակում են աշխատելու հնարավորությունը և իջեցնում վարկանիշները։ Բողոքողները նաև պնդում են «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ի հետ բանակցել՝ ավտոբուսային գծերին հասանելիություն ունենալու համար և պահանջում են բարելավել աշխատանքային պայմանները, ներառյալ պաշտոնական գրանցումը, կենսաթոշակային ապահովությունը և բժշկական ապահովագրության համակարգին մասնակցությունը:
Ակցիայի ընթացքում «Յանդեքս.Տաքսի»-ի ներկայացուցիչը համաձայնել է հանդիպել Մանուկյանի և մի քանի տաքսիստների հետ՝ լսելու նրանց բողոքները։ Ավելի վաղ վարորդներն արդեն կազմակերպել էին ստորագրահավաք և Հայաստանի կառավարությանը փոխանցել կոլեկտիվ դիմում՝ պահանջելով նվազեցնել տոկոսադրույքները և պաշտպանել առցանց տաքսի ծառայության աշխատողների իրավունքները:

Таксисты армянского онлайн-сервиса продолжают акции протеста в Ереване, на этот раз направив свои жалобы непосредственно в Яндекс.Такси. Основные претензии касаются некорректных карт в приложении, за что водителей штрафуют, необоснленного снижения рейтингов и проблем с ожиданием пассажиров. Кроме того, протестующие требуют объяснений по исчезновению чаевых и жалуются на фиксацию ложных нарушений, таких как якобы грязная машина.
Член Совета старейшин мэрии Еревана Месроп Манукян отметил, что водители столкнулись с давлением после предыдущих забастовок: им блокируют возможность работать и снижают рейтинги. Также протестующие настаивают на переговорах с ЗАО «Ереванский автобус» для доступа к автобусным линиям и требуют улучшения условий труда, включая официальную регистрацию, пенсионное обеспечение и участие в системе медицинского страхования.
В ходе акции представитель Яндекс.Такси согласился встретиться с Манукяном и несколькими таксистами, чтобы выслушать их жалобы. Ранее водители уже организовывали сбор подписей и передавали правительству Армении коллективное заявление с требованиями снизить процентные ставки и защитить права работников онлайн-сервиса такси.