Երևանում ավարտվել է «Սուրմալու» մետրոյի 12-րդ կայարանի կառուցման տեխնիկատնտեսական հիմնավորման նախապատրաստման մրցույթը։ Ինչպես հայտնել է քաղաքապետի խորհրդական Անետա Բաբայանը, մրցույթի արդյունքներն ամփոփվել են, իսկ հաղթողի հետ պայմանագրի ստորագրումը սպասվում է շաբաթվա ընթացքում։ Կոնսորցիումի անվանումը և ֆինանսավորման ծավալը դեռևս չեն հրապարակվում։
Ներկայումս ընթանում են ներքին վարչական ընթացակարգեր։ Ֆինանսավորման հաստատումից հետո մասնագետները կկարողանան անցնել աշխատանքին, տեխնիկատնտեսական հիմնավորման և խորհրդատվական ծառայությունների մատուցման համար հատկացվել է 20 օր։
Զուգահեռաբար հայտարարվել է քաղաքաշինական հայեցակարգի և էսքիզային նախագծի մշակման մրցույթ։ Հայտերն ընդունվում են մինչև մարտի 16-ը, պայմանագրի կնքումը նախատեսված է ապրիլին։ Նախագծային փաստաթղթերի պատրաստման համար նախատեսված է 150 օրացուցային օր։

The tender for the preparation of a feasibility study for the construction of the 12th metro station "Surmalu" has been completed in Yerevan. According to Mayor's Advisor Anetta Babayan, the results of the competition have been summarized, and the contract with the winner is expected to be signed within a week. The name of the consortium and the amount of funding have not yet been disclosed.
Internal administrative procedures are currently underway. After confirmation of funding, specialists will be able to start work, with 20 days allocated for the completion of the feasibility study and consulting services.
At the same time, a competition has been announced for the development of an urban planning concept and a preliminary design. Applications are accepted until March 16, and the conclusion of the contract is scheduled for April. 150 calendar days are allocated for the preparation of project documentation.