Turkish Airlines-ը բացեց ամենօրյա չվերթներ Ստամբուլի և Երևանի միջև
Turkish Airlines ավիաընկերությունը սկսել է կանոնավոր չվերթներ իրականացնել Ստամբուլ-Երևան-Ստամբուլ երթուղով։ Առաջին ինքնաթիռը ժամանել է «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայան Ստամբուլի օդանավակայանից, հայտնում են երևանյան օդային նավահանգստի մամուլի ծառայությունից։
Մեկնարկային չվերթի դիմավորմանը մասնակցել են ավիացիոն և պետական կառույցների ներկայացուցիչներ։ Նրանց թվում են Հայաստանի Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի նախագահի տեղակալ Ստեփան Փայասլյանը, «Արմենիա» միջազգային օդանավակայաններ» ընկերության տնօրեն Մարսելո Վենդեն, ինչպես նաև ավիաընկերության ներկայացուցիչները՝ Արևելյան Եվրոպայում վաճառքի գծով փոխնախագահ Հուսեին Օզբեկը և Վրաստանի և Հայաստանի տարածաշրջանային տնօրեն Քենան Ինջեն։
Առաջին փուլում Ստամբուլ-Երևան-Ստամբուլ երթուղով թռիչքները կիրականացվեն ամեն օր։ Մայիսի 14-ից հաճախականությունը կավելացվի մինչև շաբաթական 10 չվերթ, իսկ հունիսի 15-ից՝ մինչև 14 չվերթ։ Սա թույլ կտա զգալիորեն ընդլայնել տրանսպորտային կապը Երևանի և Ստամբուլի միջև։

Авиакомпания Turkish Airlines начала выполнять регулярные рейсы по маршруту Стамбул–Ереван–Стамбул. Первый самолёт прибыл в международный аэропорт Звартноц из Аэропорт Стамбула, сообщили в пресс-службе ереванской воздушной гавани.
Встреча стартового рейса прошла при участии представителей авиационных и государственных структур. Среди них заместитель председателя Комитет гражданской авиации Армении Степан Паяслян, директор компании Армения Международные аэропорты Марсело Венде, а также представители авиакомпании — вице-президент по продажам в Восточной Европе Хусеин Озбек и региональный директор по Грузии и Армении Кенан Индже.
На первом этапе полёты по маршруту Стамбул–Ереван–Стамбул будут выполняться ежедневно. С 14 мая частоту увеличат до 10 рейсов в неделю, а с 15 июня — до 14 рейсов. Это позволит значительно расширить транспортное сообщение между Ереван и Стамбул.