Ապրիլի 8-ին Երևանում կանցկացվի Doing Digital չորրորդ համաժողովը, որը համարվում է թվային տնտեսության և ֆինտեխի ոլորտի առանցքային իրադարձություններից մեկը: Միջոցառումը միավորելու է միջազգային փորձագետների, բիզնեսի և պետական կառույցների ներկայացուցիչների՝ «Միացնելով հարթակները և տնտեսությունները» թեմայի ներքո, որն արտացոլում է գլոբալ շուկայի զարգացման նոր փուլը:
Հրավիրված բանախոսների թվում են խոշոր միջազգային ընկերությունների և տեխնոլոգիական հարթակների թոփ-մենեջերները: Մասնավորապես, սպասվում է Ant International-ի, Amazon Web Services-ի, Visa-ի ներկայացուցիչների, ինչպես նաև նորարարական ընկերությունների ղեկավարների մասնակցությունը: Կազմակերպիչները ընդգծում են, որ ժամանակակից թվային տնտեսությունը կառուցվում է ոչ թե առանձին լուծումների, այլ փոխկապակցված էկոհամակարգերի վրա, որոնք ձևավորում են համագործակցության նոր մոդելներ երկրների միջև:
Համաժողովի ծրագիրը կընդգրկի առանցքային ուղղություններ՝ մարդու և թվային տեխնոլոգիաների փոխգործակցությունից մինչև ֆինանսական գործիքների ինտեգրում և կարգավորման զարգացում: Կքննարկվեն նաև նորարարությունների աճի և շուկաների միջև կապերի ամրապնդման հարցերը: Կազմակերպիչների մտահղացմամբ՝ համաժողովը պետք է ամրապնդի Հայաստանի դերը որպես տարածաշրջանային և գլոբալ թվային էկոհամակարգերի միջև երկխոսության հարթակ:

On April 8, Yerevan will host the fourth Doing Digital forum, considered one of the key events in the field of digital economy and fintech. The event will bring together international experts, business representatives, and government officials under the theme "Connecting Platforms and Economies," reflecting a new stage in the development of the global market.
Among the invited speakers are top managers of major international companies and technology platforms. In particular, the participation of representatives from Ant International, Amazon Web Services, Visa, as well as heads of innovative companies is expected. The organizers emphasize that the modern digital economy is no longer built on individual solutions, but on interconnected ecosystems that form new models of cooperation between countries.
The forum program will cover key areas — from the interaction of humans and digital technologies to the integration of financial instruments and the development of regulation. Issues of innovation growth and strengthening ties between markets will also be discussed. According to the organizers, the forum should consolidate Armenia's role as a platform for dialogue between regional and global digital ecosystems.