Երևան - Վիեննա - Երևան երթուղով մեկնարկել են կանոնավոր ուղիղ չվերթները
2026 թվականի ապրիլի 3-ից FlyOne Armenia ավիաընկերությունը մեկնարկել է Երևան – Վիեննա – Երևան երթուղով կանոնավոր ուղիղ չվերթները:
«Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում տեղի է ունեցել նոր ուղղության բացման պաշտոնական արարողությունը։ Ընկերության գլխավոր տնօրեն Արամ Խաչատրյանը նշել է. «Մենք ուրախ ենք ողջունել Վիեննան մեր երթուղային ցանցում։ Վստահ ենք, որ չվերթները հայտնի կլինեն զբոսաշրջիկների, ճանապարհորդների և մեր հայրենակիցների, ինչպես նաև Եվրոպա մեկնող տարանցիկ ուղևորների շրջանում»:
Թռիչքներն իրականացվելու են շաբաթը երկու անգամ՝ երկուշաբթի և ուրբաթ օրերին, հարմար ժամանակացույցով և մատչելի սակագներով։ Տոմսերն արդեն հասանելի են flyone.am կայքում և FLYONE բջջային հավելվածում:

Запущены регулярные прямые рейсы по маршруту Ереван – Вена – Ереван
С 3 апреля 2026 года авиакомпания FlyOne Armenia начала регулярные прямые рейсы по маршруту Ереван – Вена – Ереван.
В международном аэропорту «Звартноц» прошла официальная церемония открытия нового направления. Генеральный директор компании Арам Хачатрян отметил: «Мы рады приветствовать Вену в нашей маршрутной сети. Уверены, что рейсы будут популярны среди туристов, путешественников и наших соотечественников, а также транзитных пассажиров, направляющихся в Европу».
Полёты будут выполняться дважды в неделю — по понедельникам и пятницам, с удобным расписанием и доступными тарифами. Билеты уже доступны на сайте flyone.am и в мобильном приложении FLYONE.