Հաճախորդները, ովքեր ապրիլի 10-ից հետո էլեկտրական մեքենաներ են գնում ավտոսրահում, եզակի հնարավորություն կստանան՝ անվճար լիցքավորում ցանցի բոլոր կայաններում երաշխիքային ժամանակահատվածում՝ մինչև 6 տարի մարդատար մոդելների համար և մինչև 5 տարի կոմերցիոն տրանսպորտի համար։
Ըստ ընկերության հիմնադիր Գևորգ Գևորգյանի, այս որոշումը կոչված է վերացնելու էլեկտրական մեքենաների սեփականատերերի համար գլխավոր խոչընդոտը՝ արագ և մատչելի լիցքավորման հարցը։
Հավակնոտ նախագծի առաջին փուլը կմեկնարկի 2026 թվականին. երկրում կհայտնվի մոտ 90 կայան՝ 160 կՎտ հզորությամբ։ Արդեն 2027 թվականին ցանցը նախատեսվում է կրկնապատկել՝ ընդգրկելով առանցքային երթուղիները և քաղաքները։
Բոլոր կայանները կհագեցվեն BESS (Battery Energy Storage System) համակարգով, որն ապահովում է կայուն աշխատանք նույնիսկ էլեկտրացանցի բարձր ծանրաբեռնվածության դեպքում։ Նման մոտեցումը լիցքավորման ենթակառուցվածքը դարձնում է հուսալի և հարմար վարորդների համար՝ բացելով էլեկտրական շարժունակության նոր դարաշրջան Հայաստանում։

В Армении запускают сеть зарядных станций Auto Gallery Recharge
Клиенты, покупающие электромобили в автосалоне после 10 апреля, получат уникальную возможность: бесплатная зарядка на всех станциях сети в течение гарантийного периода — до 6 лет для легковых моделей и до 5 лет для коммерческого транспорта.
По словам основателя компании Геворга Геворгяна, это решение призвано снять главный барьер для владельцев электромобилей — вопрос быстрой и доступной подзарядки.
Первый этап амбициозного проекта стартует в 2026 году: в стране появятся около 90 станций мощностью 160 кВт. Уже в 2027 году сеть планируется удвоить, охватив ключевые маршруты и города.
Все станции будут оснащены системой BESS (Battery Energy Storage System), которая гарантирует стабильную работу даже при высокой нагрузке на электросеть. Такой подход делает зарядную инфраструктуру надежной и удобной для водителей, открывая новую эру электромобильности в Армении.