Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Հայաստանում բնական գազի գնի բարձրացում չի նախատեսվում։ Նրա խոսքով՝ գործող պայմանավորվածությունները մնում են կայուն, իսկ պայմանագիրը փոխշահավետ է և երկարաժամկետ բնույթ է կրում։
Մեկնաբանության առիթ են դարձել որոշ լրատվամիջոցների հաղորդումները՝ իբր «Gazprom»-ի կողմից հայկական իշխանություններին դիմելու մասին՝ վառելիքի արժեքի վերանայման հարցով։ Փաշինյանն ընդգծել է, որ նման փոփոխություններ չեն սպասվում, քանի որ կողմերի միջև արդեն ամրագրված են համագործակցության ռազմավարական պայմանները, որոնք պետք է պահպանվեն։
Նա նաև հիշեցրել է, որ Հայաստանի և Russia-ի միջև գազային համաձայնագրերը երկարաժամկետ բնույթ են կրում։ Ավելի վաղ քննարկվել էր, որ ռուսական գազի մատակարարումները Հայաստան իրականացվում են եվրոպական մակարդակից զգալիորեն ցածր գնով, ինչը լրացուցիչ հաստատում է ընթացիկ պայմանավորվածությունների կայունությունը։

Повышения цены на газ в Армении не ожидается
Премьер-министр Никол Пашинян заявил, что в Армении не планируется повышение цены на природный газ. По его словам, действующие договоренности остаются стабильными, а сам контракт носит взаимовыгодный и долгосрочный характер.
Поводом для комментария стали сообщения в некоторых СМИ о якобы обращении «Газпрома» к армянским властям с вопросом пересмотра стоимости топлива. Пашинян подчеркнул, что подобных изменений не ожидается, так как между сторонами уже закреплены стратегические условия сотрудничества, которые должны соблюдаться.
Он также напомнил, что газовые соглашения между Арменией и Россией носят долгосрочный характер. Ранее обсуждалось, что поставки российского газа в Армению осуществляются по цене значительно ниже европейского уровня, что дополнительно подтверждает стабильность текущих договоренностей.