TUMO կրթական ցանցը նոր կենտրոն է բացել իսպանական Բիլբաոյում. սա կազմակերպության առաջին նախագիծն է Իսպանիայում և Բասկերի Երկրի տարածաշրջանում։ Հարթակը նախատեսված է շաբաթական մոտ 1000 դեռահասի համար՝ առաջարկելով ծրագրավորման, անիմացիայի, խաղերի և ֆիլմերի ստեղծման, ինչպես նաև երաժշտության, լուսանկարչության և ռոբոտաշինության ուսուցում։
Կենտրոնը տեղակայվել է 1909 թվականի պատմական շենքում, որն ի սկզբանե օգտագործվել է որպես գինու պահեստ, իսկ ավելի ուշ վերափոխվել է Azkuna Zentroa մշակութային տարածքի՝ ճարտարապետ Ֆիլիպ Ստարկի նախագծով։ Այսպիսով, կրթական հարթակը համատեղում է ուսուցման ժամանակակից թվային ձևաչափը ճարտարապետական ժառանգության հետ։
Կազմակերպությունը նաև հայտարարել է լայնածավալ ընդլայնման պլանների մասին. իր 15-ամյակին ընդառաջ ցանցը մտադիր է մինչև 2026 թվականի վերջը հասնել 25 կենտրոնի 15 երկրներում։ Սա շարունակում է TUMO-ի միջազգային զարգացման ռազմավարությունը, որն ուղղված է դեռահասների համար անվճար տեխնոլոգիական կրթության գլոբալ ցանցի ստեղծմանը։

Образовательная сеть TUMO открыла новый центр в испанском Бильбао — это первый проект организации в Испании и в регионе Страны Басков. Площадка рассчитана примерно на 1000 подростков в неделю, предлагая обучение программированию, анимации, созданию игр и фильмов, а также музыке, фотографии и робототехнике.
Центр разместился в историческом здании 1909 года, которое изначально использовалось как винный склад, а позднее было преобразовано в культурное пространство Azkuna Zentroa по проекту архитектора Филиппа Старка. Таким образом, образовательная площадка сочетает современный цифровой формат обучения с архитектурным наследием.
В организации также заявили о планах масштабного расширения: к своему 15-летию сеть намерена вырасти до 25 центров в 15 странах уже к концу 2026 года. Это продолжает стратегию международного развития TUMO, направленную на создание глобальной сети бесплатного технологического образования для подростков.