Armenian Airlines ավիաընկերությունը պատրաստվում է վերսկսել թռիչքները գործունեության ժամանակավոր դադարեցումից հետո։
Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայան է առաքվել նոր Boeing 737-800 ինքնաթիռը, որը դարձել է ավիապարկի թարմացման մաս։
Ընկերությունից հայտնել են, որ թռիչքների վերսկսման, երթուղիների և չվացուցակի մասին տեղեկատվությունը կհրապարակվի լրացուցիչ։ Գործունեության վերսկսումն ակնկալվում է տեխնիկական և կազմակերպչական ընթացակարգերի ավարտից հետո։
Ավելի վաղ՝ 2025 թվականի ապրիլին, Armenian Airlines-ը ժամանակավորապես դադարեցրել էր բոլոր չվերթները՝ դա բացատրելով նավատորմի թարմացման և գործառնական բազայի արդիականացման անհրաժեշտությամբ։

Авиакомпания Armenian Airlines готовится к возобновлению рейсов после периода временной приостановки деятельности.
В аэропорт Звартноц в Ереване доставлен новый самолет Boeing 737-800, который стал частью обновления авиапарка.
В компании сообщили, что информация о возобновлении полетов, маршрутах и расписании будет опубликована дополнительно. Перезапуск операций ожидается после завершения технических и организационных процедур.
Ранее, в апреле 2025 года, Armenian Airlines временно приостановила все рейсы, объяснив это необходимостью обновления флота и модернизации операционной базы.