Scania ընկերությունը պաշտոնապես գործարկել է ներկայացուցչություն և սպասարկման կենտրոն Հայաստանում՝ ընդլայնելով իր ներկայությունը երկրի շուկայում։
Բացմանը ուղեկցել է Էկոնոմիկայի փոխնախարար Նարեկ Հովակիմյանի հայտարարությունը, ով նշել է, որ խոշոր միջազգային արտադրողի մուտքը կարևոր է ոչ միայն տրանսպորտային ոլորտի, այլև ներդրումների ներգրավման և գործարար կապերի ամրապնդման համար։
Էկոնոմիկայի նախարարությունում ընդգծել են, որ երկրում գործում է արտադրողականության բարձրացմանն աջակցող ծրագիր, որի շնորհիվ ձեռնարկությունները կարող են արտոնյալ պայմաններով թարմացնել տեխնիկան և սարքավորումները։
Իշխանությունները ակնկալում են, որ Scania-ի պաշտոնական գրասենյակի հայտնվելը թույլ կտա տեղական փոխադրողներին և լոգիստիկ ընկերություններին ավելի արագ արդիականացնել ավտոպարկը և ներդնել աշխատանքի ավելի արդյունավետ տեխնոլոգիաներ։

Scania усиливает присутствие в Армении: открыт официальный офис и сервисный центр
Компания Scania официально запустила представительство и сервисный центр в Армении, расширив свое присутствие на рынке страны.
Открытие сопровождалось заявлением заместителя министра экономики Нарека Овакимяна, который отметил, что приход крупного международного производителя важен не только для транспортной отрасли, но и для привлечения инвестиций и укрепления деловых связей.
В Министерстве экономики подчеркнули, что в стране действует программа поддержки повышения производительности, благодаря которой предприятия могут на льготных условиях обновлять технику и оборудование.
Власти ожидают, что появление официального офиса Scania позволит местным перевозчикам и логистическим компаниям быстрее модернизировать автопарк и внедрять более эффективные технологии работы.