Աշխարհի խոշորագույն բեռնատար և ավտոբուսային տեխնիկա արտադրողներից մեկը՝ Scania-ն, պաշտոնապես սկսել է իր գործունեությունը Հայաստանում «Ավտո Գելլերի» ընկերության միջոցով։ Սա նշանակում է ապրանքանիշի լիարժեք ներկայություն շուկայում՝ ընդլայնված սպասարկման և առևտրային աջակցությամբ։
Փոխադրողների և բիզնեսի համար հասանելի է Scania տեխնիկայի ամբողջ մոդելային շարքը, ինչպես նաև պաշտոնական երաշխիքային և սպասարկման ծառայություններ։ Բացի այդ, առաջարկվում են ֆինանսական գործիքներ, ներառյալ trade-in և buyback ծրագրեր։
Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվել շահագործման պայմաններին. Scania բեռնատարների սեփականատերերը կկարողանան անցնել անվճար տեխնիկական զննում առաջին 45 օրվա ընթացքում։ Նոր հաճախորդների համար նախատեսված է նաև մինչև 3 տարի կամ 350 հազար կմ անվճար սպասարկում։
Ծրագիրը ստացել է Հայաստանի բիզնեսի և պետական կառույցների, ինչպես նաև ԵՄ և Շվեդիայի գործարար շրջանակների աջակցությունը։ Նրանց գնահատմամբ՝ Scania-ի պաշտոնական ներկայության մեկնարկը պետք է նպաստի տրանսպորտային ոլորտի արդիականացմանը, լոգիստիկայի զարգացմանը և ներդրումների ներգրավմանը երկիր։

Trucks of the Future: Scania Officially Enters the Armenian Market Through "Auto Gallery"
One of the world's largest manufacturers of trucks and buses, Scania, has officially started operations in Armenia through "Auto Gallery". This signifies the brand's full presence in the market with expanded service and commercial support.
The full range of Scania vehicles, as well as official warranty and service maintenance, is available to carriers and businesses. In addition, financial instruments, including trade-in and buyback programs, are offered.
Special attention is paid to operating conditions: Scania truck owners will be able to undergo a free technical inspection within the first 45 days. New customers are also offered up to 3 years or 350,000 km of free service maintenance.
The project is supported by business representatives and government agencies of Armenia, as well as business circles of the EU and Sweden. According to their estimates, the launch of Scania's official presence should contribute to the modernization of the transport industry, the development of logistics, and the attraction of investments to the country.