Աշխարհի խոշորագույն բեռնատար և ավտոբուսային տեխնիկա արտադրողներից մեկը՝ Scania-ն, պաշտոնապես սկսել է իր գործունեությունը Հայաստանում «Ավտո Գելլերի» ընկերության միջոցով։ Սա նշանակում է ապրանքանիշի լիարժեք ներկայություն շուկայում՝ ընդլայնված սպասարկման և առևտրային աջակցությամբ։
Փոխադրողների և բիզնեսի համար հասանելի է Scania տեխնիկայի ամբողջ մոդելային շարքը, ինչպես նաև պաշտոնական երաշխիքային և սպասարկման ծառայություններ։ Բացի այդ, առաջարկվում են ֆինանսական գործիքներ, ներառյալ trade-in և buyback ծրագրեր։
Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվել շահագործման պայմաններին. Scania բեռնատարների սեփականատերերը կկարողանան անցնել անվճար տեխնիկական զննում առաջին 45 օրվա ընթացքում։ Նոր հաճախորդների համար նախատեսված է նաև մինչև 3 տարի կամ 350 հազար կմ անվճար սպասարկում։
Ծրագիրը ստացել է Հայաստանի բիզնեսի և պետական կառույցների, ինչպես նաև ԵՄ և Շվեդիայի գործարար շրջանակների աջակցությունը։ Նրանց գնահատմամբ՝ Scania-ի պաշտոնական ներկայության մեկնարկը պետք է նպաստի տրանսպորտային ոլորտի արդիականացմանը, լոգիստիկայի զարգացմանը և ներդրումների ներգրավմանը երկիր։

Грузовики будущего: Scania официально выходит на рынок Армении через «Авто Геллери»
Один из крупнейших мировых производителей грузовой и автобусной техники Scania начал официальную работу в Армении через компанию «Авто Геллери». Это означает полноценное присутствие бренда на рынке с расширенной сервисной и коммерческой поддержкой.
Для перевозчиков и бизнеса доступен полный модельный ряд техники Scania, а также официальное гарантийное и сервисное обслуживание. Помимо этого, предлагаются финансовые инструменты, включая trade-in и buyback-программы.
Отдельное внимание уделено условиям эксплуатации: владельцы грузовиков Scania смогут пройти бесплатный технический осмотр в течение первых 45 дней. Для новых клиентов также предусмотрено до 3 лет или 350 тыс. км бесплатного сервисного обслуживания.
Проект поддержан представителями бизнеса и государственных структур Армении, а также деловыми кругами ЕС и Швеции. По их оценкам, запуск официального присутствия Scania должен способствовать модернизации транспортной отрасли, развитию логистики и привлечению инвестиций в страну.